Повітря в Запоріжжі: вчені виявили, чим дихають містяни

Повітря в Запоріжжі: вчені виявили, чим дихають містяни

Мобільна лабораторія вчених вкотре дослідила вміст повітря в різних куточках Запоріжжя. Результаті виявились не дуже втішними через занадто високі показники рівня сірковуглецю, сірководню.

Результати дослідження атмосферного повітря міста повідомив центр Міністерства охорони здоров’я. Зібрані дані аналізували вчені на протязі доби. За цей час детально досліджувався хімічний склад повітря в Заводському, Вознесенському і Шевченківському районах. Метою вчених була перевірка запорізького повітря на 62 потенційно небезпечні речовини, включно за гамма-фоном, повідомляє джерело.

Дослідників цікавив рівень дрібнодисперсного пилу, фенолу, толуолу та безлічі інших токсичних речовин. В результаті вдалось знайти в повітрі завищені показники сірковуглецю та сірководню. Небезпечне перевищення рівню цих речовин було зафіксовано на вулиці Незалежності України. Вчені зазначають що ці домішки ядовиті і несуть загрозу для здоров’я  людей. Через що містяни можуть відчувати головні болі, запаморочення та інші неприємні симптоми отруєння.

До того ж вчені зазначають, що це далеко не перший випадок, коли мобільна лабораторія повідомляє про небезпечний рівень токсинів в повітрі міста, траплялось навіть перевищення допустимихвідміток фенолу і толуолу.

Планові дослідження повітря здійснюють в різний час доби, проте висновки залишаються невтішними. Так, перевірка повітря на вулицях Каспійській, Краснова і Фінальній показала цілий спектр потенційно небезпечних речовин. Це дрібнодисперсний пил, сірководень, аміак, толуол та інші.

Так, рівень фенола — одного з небезпечних для людей і тварин забруднювача, на вулиці Краснова був вищим більше ніж в 5 разів, а рівень сірководню в 2 рази. А на вулиці  Каспійській було виявлено перевищення рівню толуола та сірководню.

Вчені зазначають, що той самий фенол може негативно відобразитись на роботі нервової системи, вплинути на роботу головного мозку, обпалювати слизові оболонки і органи дихання. Толуол має незначну наркотичну дію, може визвати збій в роботі вестибулярного апарату, порушити функцію кровотворення, викликати загальну загальмованість.

Іноді вміст токсичних речовин в повітрі містяни можуть відчути і без спеціальних тестів, наприклад сірководень має неприємний запах тухлих яєць До речі цей газ дуже небезпечний, навіть в невеликій концентрації він пригнічує нервову систему. Людина може відчути від звичайних симптомів отруєння, таких як нудота до більш серйозних, таких як судоми, набряк легень.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.