Як обрати новий дах: на що звернути увагу?

Як обрати новий дах: на що звернути увагу?

Все, що потрібно знати про заміну покрівельного матеріалу

Деякі будівельні матеріали або елементи конструкції будинку слід замінити через певний проміжок часу. У цю категорію також входять покрівельні матеріали. Потреба в заміні може бути як з технічних, так і з естетичних міркувань. 

Важкий вибір

Заміна покрівлі в житловому будинку приблизно через 35-50 років часто необхідна через структуру самого будинку або споживання конкретного будівельного матеріалу. Однак причин такої зміни може бути набагато більше. Найчастіше власники починають звертати увагу на необхідність ремонту лише тоді, коли дах просто починає протікати, або коли його зовнішній вигляд для них вже не підходить. Тоді вони зазвичай починають шукати інформацію про можливі рішення. Варто зазначити, що кілька десятків років тому при будівництві будинків використовувались зовсім інші технології та будівельні рішення. 

Раніше кроквяні ферми, стіни або навіть фундаменти розміщували не так точно і надійно, як сьогодні. Тому дуже важливим питанням при виборі крівлі для більш старої конструкції є вага У виборі найкращого варіанту допоможе конфігуратор рішень з влаштування покрівлі

1 м2 цементної або керамічної плитки важить в середньому близько 40-50 кг. Якщо покрита зразкова площа 250 м2, це означає, що вага даха становить близько 10 тонн такого матеріалу. Це досить складна задача для старих будівельних конструкцій. З цієї причини все більше інвесторів вибирають більш легкі рішення. Сюди входить листовий метал, вага якого становить до 1 тонни на 250 м 2 площі даху. Тому такі покриття в кілька разів легші за класичну цементну або керамічну плитку.

Дилеми щодо встановлення

Ще одне питання, яке слід враховувати при виборі покрівельного матеріалу, — це те, як елементи кріпляться на фермі. Перед початком робіт слід завжди враховувати, скільки часу потрібно витратити на ремонт даху. Просте видалення деяких матеріалів з даху та розміщення важких елементів, таких як черепиця, займає дорогоцінні години. Тому, якщо інвестор хоче швидко замінити дах, йому слід подумати про використання покриттів, таких як навіть легка та зручна двомодульна металочерепиця.

Замінюючи покрівлю, багато людей вносять зміни в структуру самої покрівлі, наприклад, додаючи мансардні вікна. Варіанти внесення таких змін для деяких матеріалів обмежені, а часто навіть неможливі. 

Тенденції в архітектурі

Не менш важливим питанням, особливо для людей, що мешкають у даному будинку, є естетика покрівлі та її пристосування до характеру самої будівлі. Раніше керамічна плитка була синонімом покриття “високого класу”. Тепер будівлі з безкаркасними дахами стають дедалі моднішими. Архітектори часто вирішують використовувати в своїх модерністських конструкціях такі матеріали, як метал і скло, для яких набагато краще підходять панельні дахи або металочерепиця. Вони бувають різних форм, кольорів та розмірів і можуть бути покриті різними покриттями. 

Безпека понад усе

Замінюючи дах, не можна забувати забезпечити безпеку як монтажникам, так і мешканцям. Деякі дахи старих будівель були встановлені з азбестовими покриттями, небезпечними для здоров'я. Під час ремонту даху азбестові плити тріскаються і в організм можуть потрапити шкідливі для здоров’я частинки. Тому надзвичайно важливо найняти відповідну, уповноважену компанію з підготовленими фахівцями для роботи з такими матеріалами.

Видалення, захист та утилізація азбесту регулюється законодавчими нормами. Муніципалітети зазвичай мають власні внутрішні рекомендації щодо того, хто і як може поводитися з токсичними матеріалами. Їх часто беруть безкоштовно безоплатно призначені органи. Після позбавлення від старих, небезпечних для здоров’я елементів, варто ретельно перевірити стан ферм даху, оскільки вони можуть бути гнилими або пошкодженими. Пошкоджені частини конструкції слід замінити за допомогою фахівців.

Заміна покрівельного покриття на нове — важливе рішення для будь-якого власника будівлі. Варто врахувати всі переваги та недоліки окремих матеріалів, щоб зробити найкращий вибір, а потім якомога довше насолоджуватися естетичною та довговічною покрівлею.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.