Психологи розповіли, як впоратися з занепокоєнням та тривожністю

Психологи розповіли, як впоратися з занепокоєнням та тривожністю

Як упоратися з занепокоєнням та тривожністю / фото: freepik

Після того, як почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, багато українців почали відчувати постійну тривогу, страх та занепокоєння. Як можна впоратися із цими неприємними відчуттями, детальніше розповіли медики.

Про це повідомляє “Психологічна підтримка”.

Одна з причин виникнення тривожності і занепокоєння – відсутність або мінімальна кількість фізичної активності в житті людини. Якщо вона протягом усього дня сидітиме на одному місці і не займатиметься спортом, то постраждає не лише фізичне здоров’я, а ще й психічне.

Людське тіло призначене для постійного руху. Багато важливих функцій організму будуть повністю залежати тільки від руху. Наприклад, лімфатична система зможе нормально працювати за достатньої кількості фізичної активності. В іншому випадку рідина не зможе повноцінно переміщатися, а відходи з тіла не видалятимуться. Це у свою чергу провокує збільшення токсинів в організмі, які стають причиною розвитку тривожності.

Проведені дослідження продемонстрували те, що якщо людина сидить більше восьми годин поспіль, то ризик розвитку депресії стає набагато вищим. Також подібний спосіб життя може спровокувати появу діабету, проблем із серцево-судинною системою, ожиріння, рак товстої кишки, підвищений артеріальний тиск та багатьох інших серйозних проблем.

У ВООЗ говорять про те, що саме відсутність фізичної активності знаходиться на четвертому місці серед причин, що призводять до ранніх смертей. Навіть виконання всього кількох вправ на день може стабілізувати настрій, покращити сон, зняти напругу та підвищити самооцінку.

Якщо немає жодного бажання займатися спортом, то можна почати з прогулянок по будинку або по вулиці. Ідеальним варіантом для профілактики тривожного стану стане щонайменше 10 тисяч кроків на день. Якщо не виходить одразу пройти таку відстань, то потрібно гуляти стільки, скільки виходить і поступово збільшувати навантаження. Для контролю можна скористатись спеціальним додатком на телефоні. Також добре подолати занепокоєння допомагає плавання та йога.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.