Психолог розповіла, як боротися з панікою під час війни

Психолог розповіла, як боротися з панікою під час війни

Як боротися з панікою під час війни / фото: pixabay.com

Війна в Україні стає причиною того, що величезна кількість громадян постійно відчувають не лише сильний стрес, а й напади паніки. Наталя Трушіна зазначила, що під час катастрофічних обвалів цей процес вважається нормою і поступово психіка починає адаптуватися до того, що відбувається довкола та як змінюється реальність.

Про це повідомляют Факты.

Під час паніки деякі люди перестають пити та їсти, а інші, навпаки, багато їдять. Деякі люди не сплять, інші стикаються з роздратуванням, зміною настрою, поганим самопочуттям та іншими проявами. Всі подібні реакції прийнято вважати нормальними, адже виникають вони тоді, коли обставини дуже відрізняються від звичних.

Психолог зазначає, що у будь-якій стресовій ситуації, незважаючи на те, що робити це дуже складно, потрібно дбати про себе. Варто пити воду і помірно їсти, спати, приймати душ, якнайбільше рухатися. Потрібно постаратися розслабитися та відкинути убік погані думки.

Нормальним явищем буде відчуття не просто агресії, а ще й агресії. Це цілком здорова ознака. Подібні емоції виступають у вигляді захисту у тих ситуаціях, коли агресор руйнує те, що дуже дорого кожній людині. За рахунок цього вдається отримати необхідну енергію для того, щоби протистояти і щось робити. У той же самий час дуже погано, коли ці негативні емоції починають роз’їдати зсередини.

Для того, щоб упоратися з панікою та злістю, варто почати чимось займатися. Це може бути як домашні справи, і хобі. Дуже добре допомагає душ або вмивання холодною водою. Якщо є можливість, варто змінити обстановку. Наприклад, прогулятися на вулиці або просто переміститися з кімнати в кімнату.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.