Проблеми з яснами: симптоми та методи лікування

Проблеми з яснами: симптоми та методи лікування

Гінгівіт є наслідком інфекційного або запального процесу в яснах та тканинах пародонта. Якщо його не лікувати, це може призвести до втрати зубів та інших згубних наслідків. Вчасне лікування ясен в допоможе цьому запобігти.

Запалення ясен

Основною причиною гінгівіту є погана гігієна ротової порожнини. Залишки їжі, залишені вздовж ясен, викликають розмноження бактерій. В результаті їх діяльності утворюється наліт, який, накопичившись на поверхні зубів, піддається мінералізації і перетворюється на зубний камінь. Отриманий наліт і конкременти дратують ясна.

Існує багато факторів, що сприяють розвитку гострого гінгівіту:

  • вживання алкоголю,
  • куріння,
  • деякі ліки,
  • гормональні зміни під час вагітності,
  • неправильне харчування і навіть алергія.

Хвороби, які часто супроводжуються гінгівітом, включають цукровий діабет, лейкемію, анемію та СНІД. У літніх людей гінгівіт також може виникнути внаслідок неправильно підібраного протеза.

Симптоми запалення ясен

Першим симптомом зазвичай є кровоточивість ясен. При гострому запаленні ясна стають червоними, болючими на дотик та чутливішими. Вони набрякають та становляться дратівливими. Це може супроводжуватися появою гною і неприємним запахом з рота. Внаслідок гострого гінгівіту зуби можуть хитатися і випадати. Після закриття рота може з’явитися відбиток зубів різної довжини. Незалежно від прямого фактора, що викликає проблеми з яснами, слід вжити заходів щодо обмеження прогресування уражень. Нехтування в цьому плані призводить до ряду неприємних недуг, включаючи втрату зубів.

Лікування ясен

Основою лікування є гігієнічні процедури, які виконують стоматолог та пацієнт. При лікуванні гінгівіту може бути корисним м’яке розтирання хворих ділянок в’яжучими, протизапальними та антибактеріальними препаратами. Деякі препарати також мають місцевоанестезуючу дію.

Профілактика гінгівіту

Запобігти запаленню ясен можна за допомогою належної гігієни порожнини рота (чистити зуби не менше 2-3 разів на день протягом 3-5 хвилин), а також здорового харчування.

Дуже важливо забезпечити адекватні поживні речовини кісткам щелепи. Слід відмовитися від підсолоджених газованих напоїв (вони вимивають кальцій з кісток), споживати менше вуглеводів (це чудове живильне середовище для бактерій, що викликають гінгівіт) і вживати вітамін С, який зміцнює ослаблені ясна і робить їх край стійким до проникнення бактерії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.