Президент Китаю вперше з початку війни проведе розмову з Зеленським

Президент Китаю вперше з початку війни проведе розмову з Зеленським

Сі Цзіньпін / фото: 24 канал

Пекін прагне зіграти роль миротворця в Україні. Для цього китайський лідер Сі Цзіньпін планує вперше з початку війни в Україні поговорити з Володимиром Зеленським. Втім, спершу президент Китаю відвідає Москву і зустрінеться з Путіним.

Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

Зустріч Сі Цзіньпіна з президентом України Володимиром Зеленським, ймовірно відбудеться після того, як наступного тижня він відвідає Москву, щоб зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.

Проведення зустрічей з Путіним та Зеленським, остання з яких, як очікується, пройде віртуально, відображають прагнення Пекіна відігравати важливу роль посередника у питанні припинення війни в Україні, стверджують деякі джерела.

Пряма розмова із Зеленським, якщо вона відбудеться, стане важливим кроком у спробах Пекіна зіграти роль миротворця в Україні, які досі сприймалися в Європі досить скептично. Це також зміцнить репутацію Пекіна як глобального впливового посередника.

Нагадаємо, що минулого тижня Китай посприяв несподіваному дипломатичному прориву між Саудівською Аравією та Іраном.

Такий “сплеск” дипломатії у медіа розглядають як впевненість Сі та Комуністичної партії в тому, що Китай може запропонувати альтернативу існуючій моделі міжнародних відносин, яку очолюють США. 

Однак досягнення прориву в Україні, на думку експертів, було б важчим завданням, ніж саудівсько-іранська угода, оскільки ні українська, ні російська сторона не збираються припиняти боротьбу. 

Повідомляється, що Білий дім закликає пана Сі зв’язатися з Зеленським, щоб «безпосередньо почути українську, а не лише російську точку зору» на конфлікт. Втім, наразі ще немає офіційного підтвердження того, що розмова між лідерами України та Китаю відбудеться.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.