Правильний сон: в якій позі найкраще спати

Правильний сон: в якій позі найкраще спати

В якій позі спати  / фото: freepik.com

У пошуку кращої пози для сну йоги, лікарі, вчені провели забагато експериментів. Як найзручніше спати або корисніше для організму? Експерти кажуть, що все залежить від того, наскільки ефективно поза підтримує природний вигин хребта.

Про це повідомляє Sleep Foundation.

В середньому, людина проводить 1/3 свого життя уві сні. Погодьтеся, це не так вже й мало. Тому варто приділити належну увагу тому, як ми спимо. Як кажуть експерти, найкраща поза для сну, це та, в якій хребет знаходиться в рівному положенні. Тоді його хребці не перетискають судини і спинний мозок, це сприяє нормальній циркуляції крові. В результаті людина висипається, прокидається бадьорою. Тому в принципі неважливо: на боці або на спині ви спите.

А взагалі різні пози для сну мають свої переваги та недоліки. З віком, коли гнучкість хребта знижується, сон на боці стає оптимально зручним. Вагітним теж легше заснути в такому положенні. На животі вони спати не можуть, а лежачи на спині плід може передавити артерії, і ноги оніміють. Та й в такому положенні дитинка буде тиснути на кістки таза, що теж незручно. Коли ми спимо на лівому боці, комфортно нашому серцю. Але людям з хворими плечима ця поза протипоказана.

Поза “лежачи на спині” утримує хребет в правильному положенні і рівномірно розподіляє вагу тіла. При цьому, якщо підняти ступні вище голови – можна зменшити набряк ніг. Спати на спині корисно людям з хворою шиєю, але така позиція абсолютно не підходить вагітним на пізньому терміні.

Якщо є хронічний біль у м’язах або суглобах, вчені рекомендують спати на животі. При цьому в області стегон можна підкласти тонку подушку, так буде зручніше.

Шукайте кращу позу для засинання, але не забувайте, що сон буде корисний тільки на ортопедичному матраці та анатомічно правильній подушці.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.