Потерпілим від війни в Україні Євросоюз виділить 90 млн євро

Потерпілим від війни в Україні Євросоюз виділить 90 млн євро

Війна в Україні  / фото: Glavnoe.ua

Єврокомісія зробила оголошення щодо того, що постраждалим від військових дій в Україні буде виділено гуманітарну допомогу — 90 мільйонів євро. Це дозволить надати необхідну кількість їжі, води, послуг охорони здоров’я, житла, і задовольнити інші потреби людей.

Про це повідомляє Європейська правда.

У заяві Європейської комісії йдеться про те, що в Україні надто швидко погіршується гуманітарна ситуація. Країни, які розташовуються поруч, активно прийматимуть біженців і селять їх у спеціальні табори. У свою чергу Єврокомісія намагається працювати по всіх фронтах для того, щоб надати невідкладну допомогу. На програми екстреної допомоги громадянам України, які постраждали через війну, буде виділено додаткові гроші. Фінансування буде спрямоване тим людям, які на сьогоднішній день розташовуються не лише на території України, а й Молдови. Гроші будуть виділені на їжу та воду, медичну допомогу, житло та інші основні потреби, без яких не може обійтися жодна людина.

Янез Ленарчич, який обіймає посаду єврокомісара з антикризового управління, зазначає, що саме цивільне населення сьогодні дорожче за інших розплачується за виявлену військову агресію. Через те, що відбудеться переміщення багатьох українців, усередині країни виникне збільшення гуманітарних потреб. Подібне спостерігатиметься і в сусідніх країнах, куди намагаються втекти громадяни України. ЄС намагається максимально підтримати український народ і тому негайно буде надано гуманітарну допомогу. Варто зазначити, що для надання матеріальної допомоги Україні використовується спеціальний Механізм цивільного захисту ЄС, куди входять різноманітні пропозиції від 20 держав. Вже 27 лютого до Києва прибув перший вантажний автомобіль, відправлений Словенією.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.