Посол Китаю в ЄС намагається дистанціювати Пекін від Москви

Посол Китаю в ЄС Фу Цун / фото: РБК Україна
Китай не був на стороні Росії у війні з Україною. Ба більше, Пекін не визнає Крим російським, як і інші території, що увійшли до складу Росії за підсумками фейкових референдумів.
Про це заявив посол Китаю в ЄС Фу Цун перед зустріччю з президентом Франції Емманюелем Макроном та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, повідомляє The New York Times.
За словами китайського дипломата, заява про “безмежну дружбу” між Москвою і Пекіном – не більше ніж риторичний прийом.
“(Дружба) без обмежень” – це не що інше, як риторика”, – сказав він, коментуючи минулорічну декларацію президента Росії Володимира Путіна і глави КНР Сі Цзіньпіна.
Видання нагадало, як за три тижні до того, як Росія вторглася в Україну, президенти Володимир Путін та Сі Цзіньпін підписали спільну заяву, в якій проголошувалась “необмеженість” дружби між їх країнами. Але пан Фу сказав, що Китай не був на боці Росії у війні і деякі люди “навмисно невірно тлумачать це, тому що існує [на папері] так звана “безмежна” дружба чи відносини”.
Фу Цун також заявив, що Пекін не виступає на підтримку війни в Україні, не визнає Крим російським, як і інші території, що увійшли до складу Росії за підсумками “референдумів” минулої осені. Крім того, посол підкреслив, що Пекін і не надає військову підтримку Москві.
“Китай намагається уявити себе посередником, наполягаючи на тому, що він поважає територіальну цілісність України і водночас підтримує деякі з наративів Москви про війну”, – зазначає NYT.
Він підкреслив, що Китай не був на боці Росії у війні. За його словами, Пекін не засудив вторгнення, оскільки розуміє заяви РФ про оборонну війну проти посягань НАТО, а також тому, що його уряд вважає “першопричини більш складними”, ніж кажуть західні лідери.
“Той факт, що Сі не розмовляє із Зеленським, також не означає, що Китай на боці Росії в українському питанні”, – додав Фу Конг. Між Україною та КНР є контакти на нижчому рівні, запевнив він.
ЗСУ готові розпочати весняний контрнаступ — NYT
Як відреагували в Росії на вступ Фінляндії до НАТО
Військовий аналітик пояснив, що означають ядерні погрози Путіна