Поруч із Сонячною системою виявили гігантську чорну діру

Поруч із Сонячною системою виявили гігантську чорну діру

Чорна діра / фото: pixabay.com

Гігантська чорна діра, яку виявили вчені з Алабами в Ганствіллі за космічними мірками знаходиться поруч з Сонячною системою, а саме в 1454 світлових роках або 474 парсека. Зоряна маса діри в 12 разів більша за Сонце. Нашій планеті нема чого побоюватися, поки що. Хіба що буде виявлена небезпека ще ближче.

Про це повідомляє arXiv.

Астрономи стверджують, що ця чорна діра розташована до Сонячної системи ближче ніж всі раніше відкриті об’єкти. До такого висновку вони прийшли після того, як проаналізували каталог подвійних систем Data Release 3 (DR3).

Астрономи зробили відкриття випадково, спочатку їх увагу привернула система, де зірка головної послідовності спектрального класу оберталася навколо об’єкта по орбіті, і робила повний оберт навколо нього за 185 днів.

Виявилося, що енергія, що показує залежність від довжин хвилі світла, виходила тільки від цієї обертової зірки. Інших джерел випромінювання не було виявлено. Далі в Лікській обсерваторії за допомогою телескопа Кека та інших інструментів виміряли радіальну швидкість зірки. Після цього стало зрозуміло, що вона обертається навколо гігантського невидимого об’єкта.

Вчені припускають, що колись ця зірка оберталася в складі потрійної системи. Потім дві зірки померли й злилися в одну чорну діру. Головній зірці послідовності спектрального класу приблизно 7,1+ – 38 млрд років. Згодом ця діра розшириться і поглине свою єдину зірку.

Дослідники розповіли, що в Чумацькому Шляху подібних об’єктів близько 1 мільйона. Точну кількість порахувати просто неможливо навіть при наявності надточного обладнання. Особливо добре помітно чорні діри в складі подвійних систем, коли вони починають підживлюватися зіркою сусідом, тоді вони випускають рентгенівське випромінювання, тому їх легко виявити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.