Португалець знайшов на своєму задньому дворі останки динозавра

Португалець знайшов на своєму задньому дворі останки динозавра

Останки величезного динозавра / фото: Phys.org

Житель Португалії знайшов у себе на задньому дворі гігантський скелет динозавра. Він належить зауроподу, вік становить приблизно 150 млн років. Довжина скелета 25, а висота 12 метрів. Тепер ці останки досліджують палеонтологи.

Про це повідомляє Phys.org.

Чоловік знайшов незвичайну знахідку під час будівельних робіт на своїй земельній ділянці в місті Помбал ще у 2017 році, але до палеонтологів він звернувся тільки через 5 років. Тепер на його задньому дворі працює група палеонтологів.

Іспанські та португальські дослідники ідентифікували останки. Вони належали найбільшому зауроподу в Європі. Цей чотириногий динозавр був травоїдним. Таких часто зображували в мультиках: ті самі добряки з довгими шиями та хвостами.

У реальності ці істоти жили на Землі 150 млн років тому, у Верхньоюрський період Мезозойської ери. Вони відносяться до брахіозавридів, для цього виду характерною рисою є розвинені передні кінцівки.

Розкопки ведуться досі. Вже витягнуті фрагменти осьового скелета: хребет і ребра. Палеонтологи відзначили, що цей скелет відмінно зберігся до наших днів, навіть ребра залишилися цілими.

Науковий співробітник факультету наук Лісабонського університету Елізабет Малафайя зазначила що, те положення, в якому знаходився скелет, також є досить незвичайним. За всю історію розкопок таких положень кісток у землі було дуже мало. Також Елізабет розповіла, що на місці, де стоїть місто Помбала, знаходиться важливий пласт зі скам’янілими залишками багатьох динозаврів пізньоюрського періоду. На цій місцевості регулярно проводяться дослідження.

Швидше за все поруч з цими останками знаходяться скелети й інших динозаврів. Вчені сподіваються знайти їх в ході подальших розкопок і в майбутньому доставити в музей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.