Покращує сон та нормалізує рівень холестерину: чим ківі корисний для здоров’я

Покращує сон та нормалізує рівень холестерину: чим ківі корисний для здоров’я

Чим ківі такий корисний для здоров’я / фото: pexels.com

Ківі вважається одним із найбільш корисних фруктів, оскільки містить у собі багато вітамінів та мінералів, необхідних для здорового функціонування організму. До того ж, цей фрукт є дієтичним і низькокалорійним, адже в 100 г ківі міститься всього 48 ккал.

Чим корисний ківі для здоров’я людини, кому його радять вживати регулярно, а кому слід бути обережним із цим фруктом, розбиралися Новини Планети.

Ківі є джерелом харчових волокон, фолієвої кислоти, вітамінів C та E, антиоксидантів та інших корисних речовин. У двох середніх порціях ківі міститься стільки ж калію, скільки в одному банані, але менше калорій. Тому фрукт — відмінний вибір для людей старшого віку, адже калій підтримує здоров’я серцево-судинної системи та кісток, а також відіграє важливу роль у роботі м’язів та травленні. 

Крім того, в 100 г ківі міститься понад 20 мг магнія, який підтримує здорову роботу серця та нервової системи, нормалізує серцебиття, підтримує імунну систему та зміцнює кістки.

Користь ківі 

Нормалізує рівень холестерину

Антиоксиданти, що містяться у ківі, забезпечують профілактику серцево-судинних захворювань. Так, 2-3 плоди на день достатньо, щоб знизити ризик закупорювання артерій та кровоносних судин.

Сприяє здоров’ю очей

У складі фрукта є антиоксидант лютеїн та зеаксантин. Ці дві сполуки допомагають утворювати вітамін А, який є важливим для підтримки здоров’я очей, а також поглинають надлишок світла, що може пошкодити сітківку. Регулярне вживання ківі допоможе захистити око від виникнення катаракти та інших захворювань, а також зменшить ризик вікових змін зору.

Покращує сон

Ківі допомогає покращити якість сну, час сну та його ефективність після місяця регулярного вживання цього фрукту перед сном. Такий ефект відбувається за рахунок того, що ківі містить велику кількість серотоніну та антиоксидантів, а також вітаміни, такі як фолієва кислота та вітамін B, які допомагають у лікуванні порушень сну, а також сприяють налагодженню графіка сну.

Кому ківі шкідливий

Ківі – це багате джерело простого цукру, фруктози, яка ще небезпечніша, ніж глюкоза. Їй не потрібен гормон інсуліну для засвоєння. А її надлишок безпосередньо вдаряє по печінці і може відкладатися у підшкірно-жирову клітковину. 

Від ківі слід відмовитися, якщо людина хворіє на гастрит, виразкову хворобу, цукровий діабет, має проблеми з нирками чи порушення ліпідного обміну, страждає на інсулінорезистентність чи ожиріння.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.