Подоляк розповів, навіщо Росія змінила тактику ракетних обстрілів

Подоляк розповів, навіщо Росія змінила тактику ракетних обстрілів

Михайло Подоляк / фото: president.gov.ua

З кінця квітня Росія вже двічі завдала масштабних ракетних ударів по території України. В обох випадках ворог бив цілеспрямовано по цивільним.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону розповів, чому окупанти змінили тактику застосування ракет проти українців.

На його думку, те, що ворог змінив тактику є “абсолютно очевидно”. Якщо восени та взимку минулого року російські військові намагалися бити по об’єктах критичної інфраструктури, то зараз своєю ціллю обрали багатоквартирні будинки.

“У цьому немає сумнівів, тому що вони завдають прямих ударів саме по цивільних, багатоквартирних будівлях або місцях, де є багато житла цивільного населення”, – розповів Подоляк і назвав кілька причин, які на його думку змусили Росію перейти до обстрілу мирного населення. 

По-перше, за допомогою такої тактики ворог хоче спровокувати в країні певні реакції, наприклад, прискорити контрнаступ, щоб Україна не займалася підготовкою, а пішла розлюченою в атаку.

По-друге, в такий спосіб Росія робить спроби  вплинути на мешканців країн Заходу, які під враженням від вбивств мирних українців, серед яких є й діти, можуть вимагати організації термінових переговорів.

По-третє, росіяни хочуть зрозуміти, чи можна атакувати не лише за тими траєкторіями, за якими вони атакували взимку і восени. Противник намагається з’ясувати, чи можна атакувати цивільне населення в обхід наших систем ППО, зауважив Подоляк. 

“Вони дивляться, чи повністю ми закрили небо, чи ні”, – додав радник керівника ОП.

Також цілком ймовірно, що обстріли житлових будинків є черговою спробою росіян зрозуміти, чи буде в них можливість зламати українців за допомогою атак на цивільне населення у разі провалу на лінії фронту, вважає Михайло Подоляк.

Нагадаємо, в ніч на 28 квітня росіяни провели черговий масований ракетний обстріл України, випустивши 23 крилаті ракети, із яких 21 одна була збита. Є жертви серед мирного населення. У ніч проти 1 травня країна-терорист влаштувала новий ракетний удар по України, випустивши зі стратегічних бомбардувальників 18 ракет.

Внаслідок повітряної атаки зафіксовано значні пошкодження мережевої інфраструктури у Дніпропетровській та Херсонській областях.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.