Подоляк розповів, чи є загроза наступу з боку Білорусі

Подоляк розповів, чи є загроза наступу з боку Білорусі

Білоруські військові / фото: Belsat.eu

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк висловив свою думку щодо того, чи є ризик того, що Білорусь ухвалить рішення вступити у війну з Україною.

Про це повідомляє інформаційний телемарафон.

«На сьогоднішній день ми чудово розуміємо, що ж насправді відбувається у голові Лукашенка. Він має перед Путіним певні зобов’язання, але не слід забувати про обіцянки дані власному народу. Також треба розуміти, що у Білорусі настрої людей повністю відрізняються від росіян і ніхто з білорусів не хоче вплутуватися у війну з Україною. У Росії близько 80% людей підтримують війну, а в Білорусі цей показник не перевищує позначки 10-15%», – каже Подоляк.

Не варто забувати про те, що сьогодні армія Білорусі максимально деморалізована, адже білоруські солдати мають набагато більше інформації щодо того, що насправді відбувається в Україні.

Радник глави Офісу президента наголосив на тому, що великий ризик вступу Білорусі у війну був на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Тоді Лукашенко міг би вважати, що зможе отримати певну вигоду від війни. На сьогоднішній день він чудово розуміє, що якщо буде прийнято рішення слідувати за Путіним, то війна негативно вплине не лише в історичному плані, а й у стратегічному, тактичному. Вона принесе виключно мінуси, тому до неї краще не вплутуватися.

Подоляк звернув увагу на те, що білоруська армія не має достатньої кількості людей для того, щоб військові дії були максимально ефективними. Незважаючи на те, що Білорусь дозволяє використовувати власну інфраструктуру, а також повітряний простір для обстрілу України, Путін на більше розраховувати не може. Тому приводу для паніки немає, адже шанси на те, що Лукашенко все ж таки погодиться воювати з Україною – мінімальні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.