Подоляк розповів, чому Росія збила американський дрон

Подоляк розповів, чому Росія збила американський дрон

Американський дрон MQ-9 / фото: popsci.com

Інцидент зі збиттям американського розвідувального дрона російським винищувачем над акваторією Чорного моря активно обговорюється вже третій день поспіль. Сьогодні радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк припустив, що в такий спосіб Росія дала сигнал НАТО, що готова програти війну.

Про це повідомляє 24 канал.

За слова Подоляка, росіянам треба, щоб країни НАТО взяли більш дієву участь у війні. Тож збиття безпілотника для них є своєрідним тестуванням червоних ліній, щоб побачити, якими будуть наслідки від тих чи інших провокацій.

Радник голови ОП пояснив, що збиття безпілотника-розвідника MQ-9 Reaper вписується в один ряд з попередніми провокаціями росіян, на кшталт запуску ракети, які летять через повітряний простір країн НАТО.

На думку Подоляка, немає жодного сенсу так аварійно збивати безпілотник. Адже в Сполучених Штатів на озброєнні близько 200 MQ-9 Reaper. Тим паче що він не використовувався як ударний під час цієї місії. Найбільш ймовірним видається, що Росія мала на меті продемонструвати, що нібито контролює простір в акваторії Чорного моря і треба ставитися до них з повагою. Не виключено, що Кремль намагається перевірити, які з його кроків призведуть до збільшення допомоги Україні, а які – до сповільнення.

“Ключовий, на мій погляд, момент, що вони тестують умови свого програшу. Але не Україні, а НАТО. Вони хочуть змусити НАТО взяти більш дієву участь у цій війні, щоб потім сказати: “Ми програли НАТО”. Вони це підсвідомо роблять”, – підкреслив Подоляк.

Водночас американське видання Defense Express пише, що збитий дрон MQ-9 Reaper знаходився в нейтральному повітряному просторі, тобто мінімум за 22 км від берегової лінії і справді впритул наблизився до бази РФ. При цьому міг вести оптичну розвідку завдяки камерам. У полі зору дрону цілком знаходилася не лише головна військово-морська база РФ, а й авіабази поряд із Севастополем, зокрема Бельбек, зазначають аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.