Під столицею Естонії знайшли корабель, якому близько 700 років

Під столицею Естонії знайшли корабель, якому близько 700 років

Останки стародавнього судна / фото: Daily Mail

Стародавній корабель, вік якого досягає 700 років – це когг, основне торгове судно, що належало Ганзейському союзу. Цей союз був дуже потужний як політичне, так й економічне об’єднання торгових міст, що були на території Північно-Західної Європи. Його створили у 13 столітті. Союз складався із 130 міст. Ганзейський ког мав довжину 24 метри. Судно  виявили на глибині не 1,5 метра під час будівельних робіт в Таллінні, столиці Естонії.

Про це повідомляє Daily Mail.

Такі кораблі досить часто застосовувалися Ганзейським союзом як для торгових операцій, так й для ведення ефективних бойових дій. За допомогою когга за один раз можна було перевезти майже 200 тонн вантажу. Екіпаж включав 18 осіб, але на кораблі могло поміститися 100 воїнів разом із кіньми. Варто зазначити, що дуже рідко вдавалося виявити екземпляри, які збереглися в дуже гарному стані. Найбільш популярним кораблем такого типу став Бременський когг. Його знайшли у 1962 році на території Німеччини.

Археолог Міхкель Таммет розповів про те, що нова знахідка збереглася в рази краще. Його ширина становить 9 метрів, а довжина – 24. Висота бортів – 3 метри. Для будівництва використовувалися дубові дошки та колоди. Далі обшивка з дерева скріплювалася смолою та шерстю тварин. Вченим вдалося додатково виявити залишки взуття зі шкіри та стародавні інструменти.

Після проведеного аналізу деревини стало відомо, що судно затонуло в 1298 році, майже на століття раніше, ніж Бременський корабель. Знахідку  помітили поруч із портом Таллінна. Раніше тут розташовувалося гирло річки Хярьяпеа. Її більше немає. Виявлений корабель незабаром планують перевезти до іншого місця, щоб продовжити у цьому місці будівництво.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.