Під пірамідою Хеопса знайдена таємна кімната

Під пірамідою Хеопса знайдена таємна кімната

Таємна кімната / фото: Express

Дослідники із використанням спеціальної камери змогли виявити таємне приміщення під пірамідою Хеопса. Результати дослідження вражають – у знайдену кімнату не ступала нога людини близько 4500 років.

Про це повідомляє видання Express. 

Підтверджено, що таємна кімната знаходиться під північним муром Великої піраміди у передмісті Каїра. Її вдалося виявити за допомогою сканування методом мюонної радіографії космічними променями та із використання ендоскопічної камери. Знахідка показує, що Велика піраміда — найстаріша і найбільша з трьох пірамід у Гізі, диво стародавнього світу та одна з найбільш вивчених будівель у світі — все ще зберігає свої таємниці.

“Виявлення порожнини у піраміді – це щось особливе. Але той факт, що ця камера досить велика, щоб вмістити кілька людей, робить знахідку ще важливішою”, – сказав геофізик та професор з Технічного університету Мюнхена Крістіан Гроссе.

Як показують результати дослідження, ширина кімнати складає близько 2,1 м, а довжина 9,1 м, що дещо більше, ніж вважалося раніше на основі результатів сканування. Враховуючи відсутність  будь-яких слідів та ознак діяльності всередині, вчені роблять висновок про те, що в кімнату протягом 4,5 тисяч років не ступала нога жодної людини.

За словами Мустафи Вазірі, генерального секретаря Вищої ради старожитностей Єгипту, про існування цієї кімнати дослідники підозрювали ще з 1962 року.

Зазначається, що над входом до піраміди викладені камені у вигляді шеврона. Відомо, що така конфігурація використовується для покращення структурної цілісності у приміщеннях зі стелями, що натякає на наявність прихованої камери за ними.

Подібні приміщення можна зустріти над поховальною кімнатою царя Хуфу, а ще у піраміді в Медумі — єгипетській піраміді, яка розташована по дорозі в Файюм, приблизно за 100 км на південь від Каїра.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.