Під Харковом солдати РФ влаштували таку ж різанину, як у Бучі

Під Харковом солдати РФ влаштували таку ж різанину, як у Бучі

Солдаты РФ / фото: Flickr 

ЗСУ вдалося звільнити від окупантів кілька населених пунктів в Харківської області. В них було зафіксовано сліди злочинів, які дуже сильно нагадували ті, що були зроблені російськими солдатами у Бучі, що на Київщині. Було зафіксовано неодноразові епізоди не лише вбивств, а ще й жорстоких тортур мирних жителів. Про це в інтрвью НВ розповів Олег Синєгубов, голова Харківської обласної військової адміністрації.

Чиновник зазначив, що у Вільхівці та Малій Рогані було знайдено тіла людей, яким зв’язали руки та вбили пострілом у потилицю. На сьогоднішній день правоохоронні органи почали займатися даними епізодами, щоб потім передати матеріали міжнародним інстанціям.

У підвалі одного з житлових будинків у Гусарівці знайшли трупи, можливо, членів однієї родини. Їх усіх спалили живцем. Саме в цьому будинку, як кажуть свідки, було обладнано «комендатуру», що належить військам РФ. Крім того, чиновник розповів про місцевого фельдшера, якого перед смертю катували. Було виявлено автомобіль, усередині якого була розстріляна сім’я – чоловік і жінка разом з маленькою дитиною. Багато мешканців Харківської області вважаються зниклими безвісти. На даний момент точну кількість продовжують встановлювати.

7 квітня Харківська обласна прокуратура заявила, що щодо катувань та підпалу мирних жителів із села Гусарівка відкрито кримінальне провадження. У заяві відомства йдеться про те, що солдати РФ спробували приховати сліди свого злочину, тож накрили тіла людей шинами та підпалили.

Ранііше ми писали, що Росія втратила в Україні близько 20% бойової потужності. Американські військові проаналізували ситуацію і заявили, що в Україні за весь час воєнного конфлікту війська Росії втратили приблизно 15-20% усієї своєї бойової потужності. Така заява була зроблена чиновником з Міністерства оборони США.

А також, що посол Росії у США пригрозив Вашингтону війною. Анатолій Антонов, посол РФ у США, почав безпосередньо погрожувати Вашингтону війною у тому випадку, якщо країна продовжуватиме постачати зброю в Україну. Кремль попередив про те, що подібні дії є неймовірно небезпечними і можуть вважатися провокацією, адже спрямовані на Росію. Через це між США та РФ може виникнути прямий воєнний конфлікт. Антонов зазначив, що всі постачання військової техніки та озброєння, які проходитимуть із Заходу через Україну, є військовою метою Збройних Сил Російської Федерації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.