Перша допомога при укусі змії: як поводитися і що не можна робити

Перша допомога при укусі змії: як поводитися і що не можна робити

Перша допомога при укусі змії / фото: pixabay

Іноді бувають випадки, що на людину нападає змія і кусає її, впорскуючи при цьому в організм отруту. Що ж робити в подібній ситуації і чого в жодному разі не варто робити? Про це розповіла Андріана Цупік, фахівець з медицини невідкладних станів станції ЕМД Ужгорода.

Про це повідомляє 21 channel.

«За минулий рік у нашій області змії вкусили 29 людей. П’ятеро постраждали вже цього року. Хорошою новиною є те, що жоден із випадків не закінчився смертю», – каже фахівець.

Андріанна Цупік зазначила, що лише у поодиноких випадках укус гадюки може призвести до смерті людини. Водночас не можна ігнорувати те, що сталося. За допомогою після укусу змії потрібно звертатися негайно, адже це може спричинити серйозні наслідки для здоров’я та організму. Найбільш небезпечними укуси змій вважаються для дітей різного віку, людей похилого віку і тих, хто має слабкий імунітет.

Отрута гадюки має гемолітичну дію – червоні кров’яні тільця в крові починають руйнуватися. На тому місці, де вкусила змія, досить швидко утворюється помітний набряк, присутні болючі відчуття. Навколо укусу з’являються численні геморагії – дрібні крововиливи.

Отрута досить швидко потрапляє до систем органів, які забезпечують життєдіяльність людини. Одночасно може виникнути слабкість, задишка, відбувається зниження артеріального тиску, набрякають тканини, запалюються лімфатичні вузли. До лікаря потрібно вирушати негайно, щоб потерпілому своєчасно надали медичну допомогу.

Якщо на поїздку в лікарню потрібно багато часу, варто надати першу допомогу. Потерпілий не повинен рухатись. Уражена частина тіла обов’язково звільняється від одягу. На укушене місце накладається стерильна пов’язка, змочена антисептиком. Після укусу змії важливо пити багато рідини. За наявності аптечки варто прийняти кілька пігулок від алергії. Уражена кінцівка під час транспортування обов’язково має бути піднята.

У жодному разі не потрібно самостійно намагатися обробити рану. Не потрібно її припікати, накладати джгут і тим більше висмоктувати отруту. Не можна давати потерпілому алкоголь, адже тоді небезпечні речовини ще швидше розійдуться організмом.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.