Перший випадок мавпячої віспи в Україні: симптоми хвороби та профілактика

Перший випадок мавпячої віспи в Україні: симптоми хвороби та профілактика

Перший випадок мавпячої віспи в Україні / фото: radiotrek.rv.ua

В Україні 15 вересня лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Де саме зареєстрували цей випадок, МОЗ не розголошує для збереження комфорту пацієнта.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни.

Як вберегтись від віспи мавп

Мавпяча віспа – рідкісне інфекційне захворювання. Найбільше воно поширене в віддалених районах Західної та Центральної Африки, але у 2022 році Всесвітня організація охорони здоров`я повідомила про пандемію віспи мавп.

Передається через тісний контакт з інфікованою людиною або твариною, або під час сексуального контакту. Основні симптоми мавпячої віспи – це лихоманка, характерний висип на шкірі та слизових оболонках, поява пухирців. Лікування симптоматичне, у більшості випадків захворювання протікає легко. 

Профілактика віспи мавп:

  • дотримуватись гігієни рук (мити з милом не меньше 30 секунд, аба обробляти дезинфікуючими розчинами);
  • уникати контакту з дикими тваринами;
  • не вживати в їжу необроблене термічно м`ясо.

Також важливо уникати тісного контакту з потенційно інфікованою людиною.  В тому числі, не користуватись спільною постільною білизною, рушниками.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.