NASA показало, як виглядає сонячне затемнення на Марсі

NASA показало, як виглядає сонячне затемнення на Марсі

Сонячне затемнення на Марсі / фото: Yahoo Finance

Марсохід Perseverance займається дослідженням кратера Езеро, розташованого на Червоній планеті. Він якийсь час тому надіслав дуже гарні та унікальні знімки сонячного затемнення, зафіксованого безпосередньо з Марса. Це стало доказом того, що сонячне затемнення можна побачити і з інших планет, а не лише із Землі.

Про це повідомляє Forbes.

Апарат NASA тривалий час займається пошуками ознак життя на Червоній планеті. Він обладнаний потужною камерою Mastcam-Z. З її допомогою було зроблено фотографії дуже маленького супутника Фобоса, який своїм зовнішнім виглядом може нагадати картоплину. Унікальність знімків полягала в тому, що він був зображений саме тоді, коли рухався на тлі Сонця.

Марс має два супутники – Деймос та Фобос. Другий великий і розташовується відносно недалеко від Червоної планети. Він обертається на відстані приблизно 6 тисяч кілометрів. На одне обертання йому потрібно 7 годин та 40 хвилин.

Марсохід Perseverance передав 194 знімки поверхні Марса, серед яких також були фото сонячного затемнення. Його тривалість не перевищила 40 секунд. У НАСА зробили з них відео, яке демонструє, як Фобос рухається на тлі Сонця. Дане відео вийшло дуже високої якості.

Рейчел Хоусон з компанії Malin Space Science Systems, що в Каліфорнії, зазначила, що ніхто не очікував того, що отримані знімки будуть настільки приголомшливими. У НАСА їх покращили, тому вони трохи відрізняються від оригіналів, які мають нижчу роздільну здатність.

Вчені за допомогою подібних фотографій можуть дізнатися нову інформацію про орбіту, за якою відбувається обертання навколо Марса його супутників Фобоса та Деймоса. Варто зазначити, що раніше марсоходи вже знімали сонячні затемнення з Червоної планети, але цього разу вийшло особливо красиво та якісно. Дане сонячне затемнення було неповним, адже для повної події буде потрібно Місяць. Коли відбувається затемнення, він має практично такий самий розмір із Землі, як і Сонце, хоча насправді практично в 400 разів менший.

Фобос має діаметр близько 11,5 кілометрів, тому він не здатний повністю закрити Сонце. З Марса можна побачити виключно кільцеве затемнення. З Землі така подія буде помітна тільки в тому випадку, якщо Місяць буде максимально далеко від нашої планети і під час перекриття Сонця здаватиметься меншим за розміром.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.