Пентагон розсекретив дані, які пояснюють причини поразки Росії

Пентагон розсекретив дані, які пояснюють причини поразки Росії

Розбита техніка РФ / фото: ТСН

Згідно з секретними оцінками США, війна в Україні виснажила ресурси російських спецпідрозділів і Москві знадобляться роки, щоб відновити їх. Це є однією з причин поразок армії РФ на полі бою в Україні. 

Про це повідомляє The Washington Post  із посиланням на оприлюднені секретні документи Пентагона.

Журналісти видання зазначають, що військове керівництво РФ з початку повномасштабного вторгнення кинуло на фронт спецпризначенців у складі піхоти, й ті зазнали шалених втрат. 

У своїх документах Пентагон звертає увагу на те, що російські командири надмірно покладалися саме на спецпризначенців, які брали участь у війні у складі піхотних формувань. Це стало однією з причин, чому Росії не вдалося успішно провести таємні операції з високим ступенем ризику на кшталт захоплення українського президента Володимира Зеленського.

За оцінкою американської розвідки, російські командири на початку повномасштабного вторгнення відійшли від норми і віддали наказ елітним військовим вступити в прямий бій. Такі недалекоглядні дії військового керівництва РФ призвели до виснаження російських спецпідрозділів на самому початку війни. В подальшому це призвело до зміни динаміки війни та суттєво обмежило можливості Кремля виконувати таємні операції. 

Проблеми Росії посилюються втратою досвіду у її елітних силах. В американських документах мовиться про те, що солдатам спецназу для набуття досвіду потрібно не менше чотирьох років спеціальної підготовки. Це наштовхує на висновок про те, що Москві може знадобитися ціле десятиліття, щоб відтворити ці підрозділи.

У документах не зазначається, скільки бійців спецназу було вбито або поранено в Україні, але в матеріалах з посиланнями на перехоплення розвідданих йдеться, що лише один підрозділ — 346-й — “втратив майже всю бригаду, в якій залишилось в строю лише 125 осіб з 900 розгорнутого складу”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.