Пентагон оцінив рівень загрози для України з боку Білорусі

Пентагон оцінив рівень загрози для України з боку Білорусі

Загроза з боку Білорусі / фото: DW

За ситуацією в Білорусі пильно стежить як українська розвідка, так і американська. Обидві сторони наразі оцінюють ймовірність нового наступу зі сторони північного сусіда як низьку.

Про це заявив речник міністерства оборони Сполучених Штатів Америки Патрiк Райдер.

Військовий заявив, що американська військова розвідка на даний час не бачить ознак прямої підготовки білоруської армії до вторгнення на територію України.

“Саме зараз немає ознак, що росіяни мають намір використовувати її [білоруську армію, – ред.] як новий фронт”, — наголосив прессекретар Пентагона.

Патрік Райдер наголосив на тому, що військова розвідка США уважно моніторить ситуацію в білоруській армії саме для визначення, чи проводить самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підготовку до безпосередньої участі у війні проти України. До цього питання прикута пильна увагу і української розвідки, наголосив речник міністерства оборони США: “Наскільки я знаю, тим самим зайняті українці”.

Ці слова представника американського Міноборони напередодні підтвердив в інтерв’ю у рамках телемарафону «Єдині новини» міністр оборони України Олексій Резніков.

«Ми спостерігаємо уважно за тим, що відбувається вздовж кордону, і на території білорусі вглибині – наша розвідка і наші партнери – польські і литовські друзі, у першу чергу, бо вони теж межують з ними, ми уважно спостерігаємо», – наголосив Резніков.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.