Пекельна спека: вчені з’ясували, в яких країнах очікується аномальна температура

Пекельна спека: вчені з’ясували, в яких країнах очікується аномальна температура

Пекельна спека / фото: freepik.com

Руйнівні наслідки глобального потепління та зміни клімату з кожним роком стають дедалі відчутнішими. Вчені визначили, які саме регіони нашої планети в найближчому майбутньому все частіше стикатимуться з екстремальними хвилями тепла.

Про це повідомляє Science Alert.

Глобально високі температури зростуть з жахливою швидкістю, а це означає, що хвилі аномальної спеки випробовуватимуть людство все частіше. Щоб краще підготуватися до того, що чекає попереду, дослідники з усієї Великобританії визначили низку країн, що найбільш схильні до ризику аномальної спеки.

Нове дослідження також враховує додаткові фактори, такі як соціально-економічне благополуччя, ріст населення, стабільність енергетичних мереж та доступність медичних послуг.

У дослідженні британських вчених робиться висновок, що такі регіони, як Афганістан, Папуа-Нова Гвінея і Центральна Америка, найбільше схильні до руйнівного впливу хвиль тепла. Водночас Пекін і Центральна Європа також є вразливою зоною через високі показники густоти населення.

Автори дослідження сподіваються, що отримані ними результати допоможуть людству краще підготуватися до ударів теплових хвиль, з якими нам доведеться зіткнутися. Однако проблема полягає в тому, що майбутнє складно передбачити, а тому й наслідки аномальної спеки можуть бути більш масштабними, ніж вчені передбачають сьогодні.

“Політики та уряди мають бути готовими до подій, що виходять за рамки поточних рекордів, особливо до тенденцій, викликаних антропогенною зміною клімату, що підвищує ймовірність екстремальних явищ”, – зазначають дослідники.

Вчені використали останні кліматичні моделі та дані про глобальне населення, щоб зробити свої оцінки, а також метод визначення ймовірності повторення екстремальних кліматичних явищ, відомий як статистика екстремальних значень.

Результати досліджень показали, що статистично неправдоподібні хвилі тепла — досить екстремальні, щоб їх не можна було передбачити за допомогою моделей — сталися у 31% із 136 регіонів, охоплених дослідженням за останні приблизно 60 років. На думку вчених, це ще одна причина, через яку слід ретельно готуватися до подій, які зараз здаються майже неймовірними.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.