Педіатр круто розвінчала основні міфи про глисти

Педіатр круто розвінчала основні міфи про глисти

Основні міфи про глисти / фото: freepik.com

Україна не входить до числа тих країн, де обов’язково потрібно приймати спеціальні протиглисні медикаменти. Дані країни були визначені ВООЗ. У Індії, Африці, Латинській Америці дуже поширені геогельмінти. Варто звернути увагу, якщо приймати засоби проти паразитів для профілактики, то можна нашкодити організму. Тому не потрібно «лікуватися» без призначення від лікаря.

Про це росповіла лікар-педіатр Олена Луцька.

Не потрібно шукати в крові кишкових паразитів. У ній можуть залишатися після зустрічі з паразитами антитіла. Досить часто вони залишаються на все життя. Це означає, що глисти могли вже давно загинути, але при цьому в крові залишається імуноглобулін.

Часто від глистів лікують одразу всю сім’ю, але так робити потрібно не завжди. Наприклад, аскариди або ж геогельмінти не передаються від людини до людини. Для зараження потрібно полежати в землі кілька годин.

На наявність в організмі глистів ніколи не буде вказувати скрегіт зубів. Ця ознака є доказом того, що людина відчуває сильне емоційне напруження.

Якщо в будинку присутні тварини, то це не збільшує ризик того, що діти можуть заразитися глистами. Загальних глистів у людини з тваринами зовсім небагато. При цьому для зараження потрібно, щоб екскременти тварини знаходилися в землі хоча б тиждень.

Глисти не провокують появу таких проблем, як синдром гіперактивності, бронхіальну астму, атопічний дерматит та інші хвороби. Також варто пам’ятати про те, що для лікування проблеми не потрібно використовувати численні пробіотики, антигістамінні препарати, гомеопатію і сорбенти.

Гельмінти — це назва тих черв’яків-паразитів, які можуть перебувати в людському або тваринному організмі, в рослинах. ВООЗ надала інформацію щодо того, що кожна друга людина заражається одним з найбільш поширених видів гельмінтів щороку. Це стає причиною розвитку таких проблем, як анкілостомоз, ентеробіоз і трихоцефальоз.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.