Основні правила захисту від радіації у разі вибуху на АЕС

Основні правила захисту від радіації у разі вибуху на АЕС

Як захиститись від радіації у разі аварії на ЗАЕС / фото: freepik.com

Якщо не вийде уникнути аварії на Запорізькій АЕС, то в такому випадку в першу чергу потрібно враховувати напрямок вітру, який буде нести радіаційне забруднення. Крім того, відразу ж після вибуху варто подбати про захист щитоподібної залози. Ольга Гусєва, яка обіймає посаду лікаря з радіаційної гігієни у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, дала кілька порад щодо того, якими мають бути дії у разі радіаційної небезпеки.

Про це повідомляє 12 канал.

Дуже важливим органом ендокринної системи, який бере участь в обміні речовин, вважається щитоподібна залоза. Одразу ж після повідомлення про аварію на АЕС, варто негайно прийняти калій йодид для профілактики. Звернути увагу варто на те, що речовина буде виконувати лише тимчасову блокаду, щоб щитоподібна залоза не почала поглинати радіоактивний йод.

Досягти максимального захисту вийде в тому випадку, якщо прийняти препарат максимум за шість годин до того, як наблизиться радіоактивна хмара. Своєю чергою МОЗ радить приймати калій йодид в наступних дозах:

  • Новонародженим до 1 місяця приймати 16 мг препарату;
  • Дітям не старше трьох років-32 мг;
  • До 12 років приймається 62,5 мг;
  • Підліткам від 13 до 18 років та дорослим до 40 років – 125 мг;
  • Якщо людині більш як 40 років, то в такому випадку препарат можна не приймати, адже щитоподібна залоза з віком перестає накопичувати радіоактивний йод.

Якщо на АЕС трапиться вибух, то дуже небезпечним вважається зовнішнє опромінення. Тому необхідно якомога швидше знайти укриття або ж відправитися в найближче приміщення, в якому можна закрити абсолютно всі вікна, вентиляцію, двері. При вході кладеться мокра ганчірка, яка буде затримувати радіацію.

Отримати опромінення також можна через воду, продукти харчування. Пити можна тільки ту воду, що продається в пластикових пляшках або ж подається з централізованих джерел. Обов’язково потрібно мити овочі та фрукти.

У разі отримання зовнішнього опромінення, в обов’язковому порядку необхідно змінити одяг. Те, що може містити небезпечні речовини, краще загорнути в пакет і викинути. Якщо ж ніякої можливості переодягнутися немає, то необхідно ретельно протерти одяг вологою щіткою або губкою. Обов’язково потрібно вимити волосся, адже воно може увібрати в себе величезну кількість радіації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.