Ось чому не можна прати при температурі 40 градусів

Ось чому не можна прати при температурі 40 градусів

Пральна машина / фото: freepik

Найпопулярніший температурний режим прання серед домогосподарок в машинці-автомат — це +40 градусів. Але виявилося, що це не найкраща температура води, в якій можна прати одяг, рушники та постільну білизну. При такій температурі плями відпираються погано, а текстура тканини може бути пошкоджена.

Про це повідомляють Новини Планети.

Наприклад, якщо одяг не сильно забруднений, то прати його при 40 градусах нема потреби. Така температура тільки зашкодить делікатній тканині. Для прання підійде вода +30 градусів.

Сильно забруднену білизну потрібно прати в гарячій воді, як мінімум при +60 градусах. Домашній текстиль: рушники та постільну білизну найкраще прати при такій температурі. Виявилося, що 40 градусів — просто не ефективні, а висока температура посилить дію прального порошку і допоможе вивести стійкі плями. 

Якщо в будинку є домашні тварини й маленькі діти, то текстиль брудниться дуже швидко і вимагає регулярного прання. В такому випадку 40 градусів також будуть малоефективними.

У тих випадках, коли на тканині є стійкі плями, їх краще попередньо замочити та запрати вручну. Потім можна відправляти речі в пральну машинку. Тоді шанси того, що плями буде виведено рівні майже 100%.

Як економити на пранні в пральній машинці

Якщо вас цікавить питання екології та розумного споживання ресурсів, тоді періть в холодній воді. Це менше шкодить навколишньому середовищу. Також ТЕН при пранні в гарячій воді споживає у два рази більше електричної енергії.

Прати занадто часто — погано, тому збирайте і сортуйте брудний одяг, завантажуйте відразу велику партію по можливості. Таким чином зможете знизити витрати, пов’язані з компослугами (світло, вода) і природі будете менше шкодити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.