Оренда офісу в бізнес центрі: з чого почати?

Оренда офісу в бізнес центрі: з чого почати?

Оренда офісних приміщень — надзвичайно важливий етап розвитку будь-якого підприємства. Варто уважно розглянути це питання, оскільки місцезнаходження, хоча і можна змінити в будь-який час, але такий крок є дуже обтяжливим для компанії та може негативно позначитися на її фінансових результатах. Отже, не тільки управлінський персонал, а й працівники повинні бути готовими до оренди офісних приміщень. На щастя може запропонувати приміщення у двох офісних будівлях, тому можна легко знайти ідеальне місце. Офіси в оренду пропонуються як в самому центрі, так і на околицях міст, де ціни трохи нижчі. Звичайно, перед підписанням контракту варто провести детальні дослідження, щоб переконатися, що результати будуть задовільними.

Ретельний аналіз потреб з урахуванням запланованого розвитку

Плануючи орендувати офісні приміщення, слід ретельно проаналізувати потреби компанії. Вони різняться залежно від того, чим займається бізнес. Треба брати до уваги дещо різні питання, коли офіс відвідуватимуть підрядники та клієнти, і інші, коли офіс буде виключно для працівників, а єдиними гостями будуть кур’єри.

Звичайно, першим важливим фактором є розташування офісу — особливо важливо, коли його відвідають клієнти, адже тоді важливе престижне та зручне розташування. Не менш важливим є стандарт будівлі, в якій буде орендований офіс. Найкраще враховувати лише ті приміщення, які мають необхідні зручності або дають орендарю можливість облаштувати інтер’єр та його обладнання. Іншим важливим елементом є розмір офісу, і в цьому випадку слід враховувати розвиток компанії. Краще орендувати трохи більшу площу, оскільки це дозволить збільшити функціональність офісу, якщо це необхідно.

Фінансові питання

Дуже важливим питанням, якщо не найважливішим, є фінансові можливості компанії як зараз, так і в майбутньому. Слід ретельно проаналізувати їх і перевірити, які фінансові аспекти включені в контракт. Усі витрати, пов’язані з орендою офісних приміщень, повинні бути включені в цей документ. На жаль, трапляється, що деякі витрати є неприємним сюрпризом для власників бізнесу, наприклад, за користування зонами загального користування офісної будівлі чи комунальними послугами. З цієї причини потрібно уважно прочитати договір, щоб переконатися, що фактичні умови будуть такими, як у пропозиції.

На вартість оренди офісу впливає багато питань, і одним з найважливіших є, безсумнівно, місце розташування. Чим воно краще, тим більше доведеться заплатити за оренду. Те саме стосується стандарту будівлі та оргтехніки. Що стосується субпідрядників, офісів кол-центрів та компаній, що надають віддалені послуги, розташування не дуже важливо, тому офіс, розташований у менш привабливому, але, безумовно, дешевшому районі, буде хорошим вибором. Для компаній, офіс яких повинен, серед іншого, виконувати представницькі функції, найкращим вибором будуть престижні місця, наприклад, в офісному будинку А-класу в самому центрі міста.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.