ООН: Через війну в Україні запасів пшениці у світі залишилося лише на 10 тижнів

ООН: Через війну в Україні запасів пшениці у світі залишилося лише на 10 тижнів

Запасів пшениці у світі залишилося лише на 10 тижнів / фото: 24 канал

Світова спільнота серйозно стурбована початком реальної загрози голоду через війну, розв’язану Росією в Україні. Експерт ООН з питань харчових продуктів, генеральний директор аналітичної компанії Gro Intelligence, Сара Менкер, сказала, що запаси продовольчої пшениці у світі тануть, і, на думку фахівців, продовольчої пшениці залишилось максимум на 2,5 місяці (10 тижнів), а фуражного (кормового) зерна ще менше – на 8-9 тижнів.

Менкер сказала:

“Криза, яка розпочалася задовго до пандемії КОВІД-19, виявила крихкість наших ланцюгів поставок. Я говорю це так, що всі розуміють – навіть якщо війна закінчиться завтра, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без загальних узгоджених дій”

У звіті, наданому ООН, Менкер заявила, що ситуація з кукурудзою та низкою інших круп також є дуже напруженою. Зафіксований дефіцит ріпаку, який багато європейських компаній використовують для виробництва палива для транспорту.

Винуватцем у такій ситуації міжнародні експерти повністю вважають Росію. Починаючи з 2008 року, у світі була створена більш-менш ефективна продовольча логістика, яка дозволяла забезпечити зерно всім країнам, включаючи проблемні з зерновими. У цій системі Україна та Росія забезпечували третину світових запасів. З початком агресії зерно з РФ припинили поставляти через санкції, а українські резерви заблоковані в портах Чорного та Азовського морів.

Зараз у зерносховищах є близько 40 мільйонів тонн пшениці, яку передбачалося доставляти в країни Азії та Африки за ці три місяці. Вже понад 1,5 млн тонн зерна Росія вивезла з Бердянська до окупованого Криму. Агресор намагається продати викрадену пшеницю, але поки що це не вдається – країни відмовляються вступати в конфлікт з Україною та світовою спільнотою.

PS: 26 травня вранці влада Російської Федерації повідомила, що вони погоджуються відкрити два гуманітарні коридори для транспортування зерна на кораблях третіх держав без захисту. Якою буде реакція України та країн-партнерів, наразі невідомо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.