Онколог назвав продукти, які можуть провокувати рак

Онколог назвав продукти, які можуть провокувати рак

Онкологія / фото: pixabay.com

Наші продукти харчування напхані канцерогенами і мікропластиком. Тому говорити про користь їжі вкрай складно у 21 столітті. Онколог Микола Анікусько розповів, що з провізії може спровокувати рак (одне з найпоширеніших захворювань у світі).

Про це повідомляє ТSN.ua

Існує багато факторів, які впливають на розвиток онкології, включаючи генетичний фактор, вік, стиль життя, навколишнє середовище та харчування. При цьому, не існує конкретних продуктів, які “спровокують” онкологію, але є ті, що в певних умовах можуть збільшувати ризик розвитку ракових пухлин. 

Деякі продукти, що містять велику кількість тваринних жирів та перероблених продуктів, можуть збільшити ризик розвитку раку. Наприклад, оброблене м’ясо, копченості, смажені продукти, продукти з великою кількістю калорій, а також продукти, що містять алкоголь, можуть підвищувати ймовірність виникнення раку.

Всесвітня організація охорони здоров’я надала звіт, інформація з якого шокувала.  Вчені прийшли до висновку, що приблизно ⅓ всіх смертей від раку трапилася через неправильне харчування.

Онколог Анікусько розповів трохи більше про взаємозв’язок харчування і раку. Виявляється, до правильної культури споживання потрібно долучатися з дитинства. Батьки повинні стежити за своїм раціоном і за тим, що в тарілці у їхніх дітей. 

І ось від чого лікар рекомендує відмовитися:

Сухарики та чипси – це чисті хімікати з підсилювачами смаку, стабілізаторами, ароматизаторами та т.д.. 

Солодощі – в сучасних продуктах багато пальмової олії, замінника цукру та інших шкідливих речовин. Вже якщо хочеться щось смачне, намагайтеся харчуватися, як наші предки – їжте мед.  А ось від незрозумілого шоколаду, мармеладу, зефіру краще відмовитися.

Смажена їжа з великою кількістю олії також може спровокувати рак. Також варто виключити солодкі газовані напої.

З іншого боку, здорове харчування, що складається з овочів, фруктів, зернових продуктів, бобових, риби, яєць і молочних продуктів з низькою жирністю, може знизити ризик розвитку раку. Організму потрібні різні вітаміни, мінерали та поживні речовини для максимального захисту від корозійних процесів в організмі. Важливо при цьому пам’ятати про баланс і різноманітність продуктів в раціоні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.