Окупанти втричі скоротили артилерійський вогонь по Україні

Окупанти втричі скоротили артилерійський вогонь по Україні

Окупанти / фото: DW

Порівняно із першими місяцями війни інтенсивність артилерійських ударів з боку РФ по Україні на теперішній час суттєво знизилась, подекуди на 75%. Однозначного пояснення цьому немає, але закордонні експерти пов’язують це з нестачею боєприпасів у Росії.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на CNN.

Офіційні особи США та України наразі не мають чіткого та однозначного пояснення щодо цього. Найбільш очевидно, що  скорочення артилерійських залпів пов’язано з нестачею боєприпасів. Не виключено, що це може бути частиною ширшої переоцінки тактики перед успішними наступами ЗСУ. На деяких ділянках фронту інтенсивність артилерійського вогню скоротилась на 75%.

“У будь-якому випадку, разюче зниження артилерійського вогню є ще одним свідченням дедалі слабшої позиції Росії на полі бою майже через рік після її вторгнення в Україну”, – заявили виданню представники США та України. Крім того, офіційні особи вважають, що скорочення артилерійського вогню може свідчити про те, що затяжні та жорстокі бої справили значний вплив і на постачання Росією звичайного озброєння.

У матеріалі згадується, що минулого місяця високопосадовець США заявив про те, що Росії довелося вдатися до артилерійських снарядів 40-річної давності, оскільки їх запаси нових боєприпасів скоротилися. 

Американські експерти розцінюють використання Росією зіпсованих боєприпасів, а також контакти Кремля з такими країнами як Північна Корея та Іран, як ознаку скорочення запасів озброєнь у РФ.

“Це також пов’язано з посиленням військової підтримки України з боку її західних союзників: США та Німеччина минулого тижня оголосили, що вони вперше нададуть українським силам бойові броньовані машини та ще одну ракетну батарею Patriot, яка допоможе захистити небо над Україною”, – йдеться у матеріалах CNN.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.