Окупанти готуються до швидкої евакуації із Запорізької АЕС – Петро Котін

Окупанти готуються до швидкої евакуації із Запорізької АЕС – Петро Котін

Окупанти не Запорізькій АЕС / фото: zn.ua

Російські загарбники понад рік знаходяться на ЗАЕС і на сьогодні перетворили цей об’єкт на опорний пункт зі зберігання та накопичення зброї. У разі початку контрнаступу Збройних сил України рашисти, скоріш за все, втікатимуть, оскільки вони не збираються будувати лінію захисту на атомній станції.

Про це  «Радіо Свобода» розповів очільник Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Петро Котін. 

За його словами, російські військові, вочевидь, готуються до евакуації із Запорізької АЕС в Енергодарі. Нещодавно окупанти провели навіть спеціальне тренування зі швидких зборів та втечі зі станції у разі початку контрнаступу Збройних сил України. 

Награбували і збираються додому

“Вони всі готуються до евакуації і навіть проводили там тренування з дуже швидких зборів і з завантаження цього всього майна, яке вони награбували, і виїзду з території станції по першому поклику, по першій команді, коли це буде потрібно, – зазначив глава “Енергоатому”.

Як стверджує Котін, кількість військових РФ протягом останніх тижнів на станції зросла, а сама станція поступово перетворилася на опорний пункт, де противник накопичує багато зброї, вантажівок, обладнання та приватних автівок, які росіяни просто викрали у мирного населення.

Обороняти ЗАЕС росіяни не збираються

Однак, незважаючи на чималу присутність російських військових на станції, лінію захисту противник будувати не збирається. Ба більше, як тільки ЗСУ почнуть контрнаступ – вони просто почнуть швидко тікати. 

Також, за словами Котіна, в Енергодарі вже триває вивезення людей, які допомагали окупаційній владі “встановлювати порядки” в місті, а також частково – співробітників АЕС та членів їхніх родин. 

Вчора в ефірі телемарафону Петро Котін зауважив, що Національна енергокомпанія Енергоатом проводить підготовку персоналу, який має зайти на Запорізьку АЕС одразу після деокупації та почати там працювати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.