Окупанти готуються до рішучого наступу у Луганській області

Окупанти готуються до рішучого наступу у Луганській області

Російські окупанти / фото: Слово та Діло

Російські сили, схоже, готуються до рішучого наступу у Луганській області. На цьому напрямку окупанти продовжують накопичувати техніку та сили. Крім того, впродовж кількох місяців на околицях Луганщини росіяни облаштовують великі траншеї та польові укріплення. 

Про це йдеться у щоденному зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, російські війська ведуть підготовку до рішучих дій у Луганській області, хоча достеменно не відомо, якими будуть операції – оборонними чи наступальними. 

Елементи повітряно-десантних військ, які, ймовірно, раніше діяли в Херсонській області, схоже, були передислоковані до Луганської області після виведення російських військ із західного берега Херсонської області у листопаді, повідомляє ISW. Також згадується і про кадри із соціальних мереж, зроблені наприкінці грудня, на яких видно, як російська техніка переправляється через Луганську область.

“Російські війська протягом кількох місяців облаштовували великі траншеї та польові укріплення в Луганській області, що могло б підтримати заплановані рішучі дії Росії на околицях Луганської області”, – йдеться у зведенні.

Фахівці ISW зазначають, що використання російськими силами термобаричних артилерійських засобів у Луганській зоні бойових дій, може свідчити про пріоритетність операцій у цьому районі.

Нагадаємо, що 26 грудня українська розвідка повідомила, що РФ вчетверте від початку її повномасштабного вторгнення в Україну змінила командувача Західного військового округу (ЗВО). Наразі ЗВО очолює генерал-лейтенант Євген Никифоров, який здійснює командування російськими військами зі штабу у Богучарі Воронезької області.

“Підрозділи ЗВО є основними силами, що діють у Луганському секторі, і зміна командування може вказувати на спроби підтримати нові рішучі дії у цьому районі”, – підсумували аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.