Окупанти, які побували в зоні ЧАЕС, небезпечні для оточуючих

Окупанти, які побували в зоні ЧАЕС, небезпечні для оточуючих

Чорнобиль / фото: Naked Science

Євген Крамаренко розповів про те, що ті російські окупанти, що залишили зону ЧАЕС і попрямували до Білорусі, на сьогоднішній день становлять серйозну загрозу для оточуючих. Вони вивезли дуже високий рівень радіонуклідів і тому всі, хто наблизиться до них без спеціального захисту, опиняться в небезпеці. Така заява була зроблена Державним агентством України з управління зоною відчуження.

 Про це повідомляє УНН.

 Коли людина стикається з внутрішнім опроміненням, то радіація залишатиметься всередині її організму і постраждає лише вона. У тому випадку, коли опромінення зазнав ще й одяг, а також багато інших речей, то страждатимуть ще й ті, хто знаходиться поруч. Раніше у зоні ЧАЕС стояли пости, які не дозволяли вивозити радіонукліди, але коли рухалися окупанти у бік Білорусі, то ці пункти були відсутні. Дозаметрістри не функціонували, тому не виключається, що на територію сусідньої країни було вивезено чимало часток.

Голова Держагентства розповів також про те, що військові РФ займалися маскуванням великої техніки. Вони робили окопи під танки та гармати, для снайперів. Крім того, вздовж дороги було виявлено безліч порожніх ящиків, в яких перевозилися міни. Окопів було зроблено чимало. Крамаренко підкреслює, що найнебезпечнішою зоною вважається Рудий ліс, де за добу можна отримати річну дозу опромінення. У тому випадку, якщо було порушено верхній шар ґрунту, а сама людина займалася якоюсь фізичною діяльністю, то кількість радіації відразу ж збільшується у кілька разів.

Через деякий час з’явилося підтвердження того, що в Рудом лісі насправді окупанти займалися будівництвом фортифікаційних споруд, тому нікого не дивує, що вони отримали дуже великі дози опромінення і почали панікувати.

Чорнобильська АЕС – це місце, де 1986 року сталася найстрашніша ядерна катастрофа на планеті. На початку самого вторгнення в Україну російські окупанти одразу взяли під контроль цю територію. Протягом тривалого часу в небезпеці був український персонал, який був змушений залишитися на станції для того, щоб підтримувати його функціонування.

Раніше ми писали, що Молдова не збирається вводити санкції проти РФ. Майя Санду, чинний президент Молдови зробила заяву, що держава не збирається підтримувати введені проти Російської Федерації санкції, адже інакше вони виявляться без електричної енергії та газу. Вона наголосила на тому, що Молдова повністю залежить від Росії в питанні енергоресурсів і на сьогоднішній день Кишинів не може ніяк вирішити цю проблему.

А також, що  у Чорнобилі окупанти отримали багаторічну дозу радіації. Коли російські агресори були поруч із Чорнобильською АЕС і будували там блокпости, вони потрапили до Рудого лісу. Усього за кілька днів вони дуже постраждали від радіації. Склалося враження, що вони пробули у цій місцевості дуже довгий час.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.