Один із льодовиків світу почав швидше танути: вчені б’ють на сполох

Гренландський льодовик / фото: USGS
Кілька десятків років вчені б’ють на сполох, намагаючись привернути увагу світової спільноти до проблеми змін клімату. Цього разу погляд дослідників був зосереджений на гренландському льодовику, який завдяки глобальному потеплінню почав набагато швидке танути.
Про це повідомляє Science Alert.
У новому досліджені вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіні (UCI) зосередилися на вивченні того, як тануть льодовики по всьому світу. Пильний погляд дослідників був зосереджений на лінії заземлення гренландського льодовика, тобто точки, де він буквально врізається в дно океану. Виявилося, що завдяки глобальному потеплінню лінія заземлення показала меншу стабільність при зміщенні припливів і, отже, більшу швидкість танення, ніж передбачалося раніше.
Це відкриття пояснює, чому темпи танення льодовиків значно перевершують попередні прогнози.
“Ця динаміка не включена до моделі, і якби ми включили їх, це збільшило б прогнози підвищення рівня моря на 200 відсотків — не лише для льодовика Петермана, а й для всіх льодовиків, що закінчуються океаном, а це більшість північної Гренландії і вся Антарктида”, – каже Ерік Ріньо, спеціаліст із систем Землі з UCI.
Гляціолог UCI Енріко Сіракі та його колеги проаналізували супутникові дані про зону заземлення льодовика Петермана на північному заході Гренландії. Виявилося, що у цього льодовика достатньо льоду над рівнем моря, щоб створити глобальне підвищення рівня моря на 38 сантиметрів (15 дюймів), якщо він повністю розтане в океані.
Разом із двома своїми сусідами льодовик Петерман становить найбільшу загрозу для швидкого підвищення рівня моря з боку Гренландії. Оскільки вони знаходяться нижче рівня моря, більша частина їхньої талої води стікає прямо в океан.
За словами вчених, проведене дослідження дає більш чітке уявлення про те, які процеси необхідно вивчати поблизу плавучих льодовиків у Гренландії або Антарктиді, якщо людство й надалі хоче прогнозувати підвищення рівня моря в майбутньому за допомогою моделей.
В древніх містах майя ховається небезпека: вчені виявили високий вміст ртуті
Що відбувається з мозком після смерті: вчені здивували
Як музика впливає на довголіття: вчені зробили дивовижне відкриття