Новий штам COVID-19 може спричинити нову хвилю пандемії

Новий штам COVID-19 може спричинити нову хвилю пандемії

Коронавірус у світі / фото: pixabay.com

Штам коронавірусу Омікрон XBB.1.5, який став домінуючим штамом у США всього за кілька тижнів і вже виявлений у 29 країнах, може викликати нову хвилю заражень у всьому світі. Принаймні так кажуть у ВООЗ.

Про це повідомляє Politico.

Марія Ван Керхове (представник ВООЗ) стверджує, що в організації охорони здоров’я серйозно стурбовані темпами поширення Омікрон ХВВ.1.5. Наприклад, в США він вже став лідируючим і дуже швидко змінив інші варіанти вірусу, що циркулюють.

Сьогодні Омікрон ХВВ.1.5 вже виявлено у 29 країнах, але кількість держав може бути ще більшою. Чи збільшиться кількість госпіталізацій і смертей через хворобу, поки невідомо. Імунітет від вакцин, природний імунітет можуть значно зменшити негативні наслідки. Зараз у ВООЗ займаються аналізом тяжкості перебігу коронавірусу Омікрон ХВВ.1.5. Найближчими днями звіт опублікують на сайті.

Що відбувається в Китаї через COVID-19

Марія Ван Керхове також розкритикувала моніторинг смертності, який провели в Китаї. У ВООЗ впевнені, надані цифри не відповідають дійсності. Ще в грудні 2022 року в Піднебесній зареєстрували всього 22 смерті від нового варіанту COVID. Річ у тім, що в цій країні прийняли рішення звузити критерії класифікації летальних випадків.

Весь світ спостерігає за хвилею протестів, жорстких карантинних заходів у Китаї. Лікарі не справляються з навантаженням, лікарні переповнені, а влада КНР каже, що все під контролем.

В ЄС стурбовані не менше, ніж у ВООЗ. Днями відбулася зустріч експертів Європейського Союзу. Тепер в цих країнах планують ввести обов’язкове проходження тесту на COVID-19 серед пасажирів, які приїжджають з Китаю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.