Наступного тижня у Саудівській Аравії відбудеться нова зустріч делегатів від України та США щодо узгодження рамок мирної угоди між Києвом та Москвою.
Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Sky News.
За словами спеціального представника президента США Стіва Віткоффа, наразі триває узгодження деталей зустрічі з Україною. Переговори відбудуться на тлі кризи у відносинах України та Сполучених Штатів, що виникла після сварки Трампа із Зеленським в Овальному кабінеті Білого дому.
Кореспондент Девід Блевінс, якого цитує видання, наголошує, що Дональд Трамп чітко налаштований просувати свій план щодо досягнення мирної угоди та її швидкого виконання, адже йому “подобається бачити себе миротворцем і він є транзакційним президентом”.
Згідно з повідомленнями в ЗМІ, високопосадовці адміністрації Трампа наступного тижня вирушать до Саудівської Аравії, щоб зустрітися з українськими офіційними особами. Попередньо домовлено, що зустріч відбудеться в середу, 12 березня.
Повідомляється, що американські чиновники, серед яких держсекретар США Марко Рубіо та радник Трампа з питань національної безпеки Майк Волтц, вирушають до Ер-Ріяда у вівторок. З української сторони участь у переговорах братиме керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Нагадаємо, 18 лютого у столиці Саудівської Аравії відбулися переговори між американською та російською делегаціями, які стали першою зустріччю на такому рівні від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Від Росії за столом переговорів були присутні очільник МЗС Серій Лавров і помічник Путіна Юрій Ушаков, від США — помічник Трампа з нацбезпеки Майк Волтц, держсекретар Марко Рубіо і спецпосланець Стів Віткофф. Представники України та ЄС на цей захід не були запрошені.