Нова хвиля мобілізації погіршить ситуацію в російських військах, – ISW

Нова хвиля мобілізації погіршить ситуацію в російських військах, – ISW

Мобілізація в Росії / фото: Цензор.НЕТ

Громадянам Росії не уникнути нової хвилі мобілізації. Вже зараз відбувається продовження прихованих мобілізаційних заходів, незважаючи на формальне завершення мобілізаційного періоду.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту прогнозують негативний вплив нової хвилі мобілізації на становище російських військ, яких відправляють для ведення бойових дій в Україну.

“Продовження прихованих мобілізаційних заходів та потенційна підготовка до наступної хвилі мобілізації в тандемі з поточним осіннім призовним циклом, ймовірно, створюють значне навантаження на і так перевантажений російський апарат формування збройних сил”, – йдеться в матеріалі ISW.

Зокрема, в звіті згадується, що 18 листопада в російських telegram-каналах активно обговорювали та поширювали зображення повістки, отриманої жителем Санкт-Петербургу. Йому було наказано з’явитися на мобілізацію в січні 2023 року всупереч заяві президента Росії Володимира Путіна про формальне завершення періоду мобілізації. На думку американських експертів, такі дії Кремля можуть свідчити про початок другої хвилі мобілізації.

Аналітики вважають, що російська влада ніколи не припиняла мобілізаційні зусилля повністю, а це означає, що обмежена кількість мобілізованих призовників все ще проходить через систему підготовки паралельно з призовниками, які мають свій власний цикл навчання.

Такий підхід, на думку ISW, призведе до погіршення якості підготовки як мобілізованих новобранців, так і самих призовників, оскільки вони конкуруватимуть за недостатню кількість “навчальних” місць.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.