Нічні кошмари можуть бути ознаками невиліковного захворювання

Нічні кошмари можуть бути ознаками невиліковного захворювання

Нічні кошмари / фото: freepik

Чергове дослідження фахівців продемонструвало те, що якщо чоловікам похилого віку починають занадто часто снитися кошмари, це може сигналізувати про початкову стадію розвитку хвороби Паркінсона.

Про це повідомляє Science Alert.

Медики довгий час були впевнені, що виникнення страшних снів має пряме відношення до неврологічних проблем. Останнє дослідження продемонструвало, що існує певний зв’язок між захворюванням Паркінсона та регулярними кошмарами. Дослідження проводилось впродовж 12 років. Весь цей час велося спостереження за 3818 чоловіків похилого віку. Експертам вдалося встановити, що ті чоловіки, яким найчастіше сняться ночами страшні сни, вдвічі частіше стикаються з виникненням Паркінсона. Серед учасників експерименту вже за перші п’ять років здебільшого було поставлено відповідний діагноз.

Фахівці розповіли ще один цікавий момент. Зрозуміти про те, який є ризик розвитку відхилення можна лише запитавши, що саме людина бачить у своїх снах. Через деякий час медики отримали можливість зупинити виникнення інших ознак захворювання Паркінсона. До них можна віднести появу тремору, а також загальмованість.

Звернути увагу варто на те, що найчастіше проблемою є те, що не вдається хворобу Паркінсона вчасно діагностувати. Як правило, наявність патології встановлюється вже лише на пізній стадії. Численна практика показує, що більшість всіх пацієнтів звертаються за допомогою до медиків тільки після того, як відмирає в середньому 60-80% нейронів, здатних звільняти дофамін. Також було встановлено, що страшні сни є доказом того, що захворювання може прогресувати дуже швидко.

«Своєчасна діагностика хвороби Паркінсона відіграє дуже важливу роль, але маємо недостатню кількість індикаторів ризику. Більшість аналізів мають занадто високу вартість або показують не зовсім точний результат», – зазначає Абідемі Отайку з Бірмінгемського університету.

Вже далеко не перший рік фахівці намагаються встановити, який зв’язок присутній між хворобою Паркінсона та страшними снами. Під час встановлення точного діагнозу приблизно четверта частина пацієнтів говорили про те, що останнім часом їм постійно сняться кошмари. Увагу звернути варто на те, що чоловіки, які страждають на хворобу Паркінсона, набагато частіше бачать кошмари, ніж жінки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.