Незабаром більша частина Землі стане непридатною для життя — вчені

Незабаром більша частина Землі стане непридатною для життя — вчені

Глобальне потепління / фото: freepik.com

Все частіше вчені малюють страшну картину майбутнього. За їх песимістичними прогнозами, у Землі немає шансів на комфортне існування. Багато процесів, які зараз проходять на планеті, вже не оборотні, і доклала до них руку людина. Техногенні катастрофи, парникові гази, війни — все це знищує не тільки природу, а й саму планету.

Про це повідомляє Science Alert.

Проблема глобального потепління досі актуальна. Останні десятиліття екологи б’ють на сполох: через глобальне потепління тануть льодовики, зміщується земна вісь, вмирають тисячі тварин. Проблему посилюють ще й парникові гази. Через них Земля нагрівається.

За прогнозами вчених вже до кінця 21 століття частина планети стане непридатною для життя через високу температуру повітря. Материки перетворяться на мертві пустелі, річки висохнуть, і не залишиться нічого живого. Найспекотніше буде в Індії, в Африці (особливо на південь від Сахари) і в Австралії. Вчені кажуть, стане не просто жарко, на Землі буде нестерпно гаряча. Наприклад, в Чикаго температура повітря збільшиться в 16 разів.

Вже через три десятиліття в тропічних регіонах небезпечний індекс спеки буде понад 180 днів, а ще через сорок, він там буде фактично постійним. Навіть якщо людство одумається, почне піклуватися про планету і спільними зусиллями знизить температуру на 2 градуси, страшний сценарій втілиться в реальність.

Вже зараз людству потрібно почати готується до змін клімату: виводити нові види рослин, які здатні витримати високі температури, подбати про фермерство, джерелах води та про власну безпеку. Через таку сильну посуху навіть на вулицю не можна буде виходити. Стрімке кліматичне потепління призведе до того, що Земля може повторити сценарій фантастичного роману «Дюна».

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.