Невролог пояснив, чим небезпечний перехід на літній час

Перехід на літній час / фото: freepik.com
Перехід на літній час може виявитися небезпечним для здоров’я людини. Щороку українці переводять стрілки годинника спочатку на годину назад, а потім на годину вперед. Ось в ніч з 25 на 26 березня буде черговий перехід. Про негативні наслідки такої звички розповів невролог.
Про це повідомляє Science Alert.
Зміна часу може призвести до дисбалансу в циркадних ритмах, які регулюють біологічні процеси в організмі, такі як рівень гормонів, температура тіла і сон. Це може призвести до таких проблем, як безсоння, втома, дратівливість, зниження концентрації та поганий настрій. Крім того, перехід на літній час може вплинути на нашу безпеку, оскільки це може призвести до збільшення аварій на дорогах, пов’язаних зі зниженням якості сну у водіїв.
Перехід на літній час є практикою, яка використовується в багатьох країнах світу, включаючи Росію, Європейський Союз, США та інші. Професор неврології та педіатрії університету Вандербілта Бет Енн Малоу вивчив переваги та недоліки таких переходів на літній/зимовий час. Виявилося, що літнє переведення стрілок впливає на організм відразу після переходу і потім ще 8 місяців.
Що таке ефект західного краю
Також було проведено дослідження способу життя жителів західної частини часового поясу. У них пізно світає і пізно вечоріє. Ці люди сплять на багато менше, ніж ті, хто живуть на сході. Феномен назвали “ефект західного краю”. Виявилося, що жителі західних регіонів частіше звертаються до лікарів через ожиріння, діабет, рак молочної залози та ін. Це може бути пов’язано з поганим ритмом сну ну або хронічним недосипом.
Переваги постійного часу
Серед переваг постійного часу можна відзначити більш стійкий режим сну і неспання, що позитивно позначається на здоров’ї людини. Крім того, відсутність переходу на літній час може зменшити стрес і втому, пов’язані з адаптацією до зміни часу. Також, це може зменшити кількість помилок, пов’язаних з неуважністю і зниженням концентрації, що особливо важливо для професій, що вимагають високої точності і уважності.
Лікарі назвали симптом, що з’являється за тиждень до інсульту
У ВООЗ попередили про загрозу пандемії пташиного грипу
Кому не можна пити більше трьох чашок кави на день – відповідь вчених