Неподалік від Землі знайшли планети з умовами для життя

Неподалік від Землі знайшли планети з умовами для життя

Життя за межами Землі / фото: pixabay.com

Поруч із Землею знаходяться дві дуже схожі на неї планети. Ну як поруч, за космічними мірками, буквально по сусідству, всього в 16 світлових роках. Їх виявили вчені з Іспанії. Експерти кажуть, що їх цілком можливо використовувати, в якості запасних на випадок, якщо наша планета стане непридатною для життя.

Про це повідомляє ScienceAlert.

З приводу можливого заселення цих планет поки не можна говорити щось з упевненістю, але такі перспективи є. Вчені виявили ці дві екзопланети не так вже й давно. Вони обертаються навколо зірки CJ1002. Перші дані, які вдалося отримати вченим, вказують на те, що вони дуже сильно схожі з Землею. Експерти не виключають, що там є всі умови для життя.

Екзопланети назвали GJ 1002b і GJ 1002c, їх знайшли та відкрили вчені з іспанського Канарського інституту астрофізики. Зірка, навколо якої вони обертаються, не така яскрава, як Сонце і відноситься до червоних карликів.

У дослідників поки немає інформації з приводу того, чи схожі екзопланети на Землю за масою і розмірами. Також вони не знають, чи є там вода, в якому вона стані. Це належить з’ясувати найближчим часом.

Перш ніж виявити ці об’єкти, група астрофізиків вивчила понад 100 знімків, на яких зображена ця область. Далі вони аналізували світло зірки й таким чином виявили планети.

Відомо, що GJ 1002b має меншу орбіту і ближче до зірки. Повний оберт по орбіті вона робить всього за 10 днів. Друга планета робить один оберт навколо зірки за 20 днів. Зараз дослідники вивчають атмосфери на цих планетах. Їм хочеться дізнатися, з чого вони складаються, чи є в них кисень.

У космосі вже виявлено понад 5 тисяч екзопланет, схожих із землею, але поки жодна з них не придатна для життя. Тому кожне нове відкриття планети — це нова надія для вчених.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.