Названо захворювання, яке втричі підвищує ризик інсульту у жінок

Названо захворювання, яке втричі підвищує ризик інсульту у жінок

При якому захворюванні підвищується ризик інсульту у жінок / фото: freepik.com

Інсульт є небезпечним станом, який може призвести до незворотних змін у серцево-судинній системі та мозку людини. До головного мозку різко перестає надходити кров, що часто закінчується летальним кінцем. Також до частих наслідків захворювання можна віднести порушення мови, параліч лише однієї руки та ноги. Ситуація може стати ще критичнішою, якщо присутні хронічні хвороби.

Про це повідомляє Express.

Американська асоціація інсульту ASA провела дослідження, результати якого продемонстрували, що ризик інсульту у жінок може ставати вищим, якщо є ендометріоз. Було встановлено, що ризик підвищується щонайменше на 34%. Ендометріоз не тільки може спровокувати серцевий напад, але й ще негативно впливає на артеріальний тиск і підвищує рівень холестерину в крові.

«Під час обстеження жінки, дуже важливо враховувати різні проблеми, які можуть спровокувати інсульт, а не лише ознаки ендометріозу (болі у тазі та безпліддя). До факторів, які збільшують ризик серцевого нападу, належать високий артеріальний тиск, підвищений рівень холестерину», – каже Стейсі Місмер, автор дослідження.

Фахівці наголошують на тому, що результати проведеного дослідження їх шокували. У той же час не можна говорити про те, що усі жінки з ендометріозом обов’язково зіткнуться з інсультом. Дані лише показують, що ризик зростає на 34%.

Звернути увагу потрібно на те, що приблизно кожна десята жінка у світі стикається з ендометріозом, але багато хто зовсім не знає, що це таке. Хвороба стає причиною того, що тканини в слизовій оболонці також починають з’являтися в яєчниках або фалопієвих трубах і призводить до появи сильних болів, а також до безпліддя. Захворювання може виникнути у будь-якому віці. Ситуація стає більш складною через те, що вилікувати повністю ендометріоз неможливо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.