Названо ягоду, яка покращує пам’ять і запобігає деменції

Названо ягоду, яка покращує пам’ять і запобігає деменції

Журавлина / фото: pixabay

Дуже корисною для людського здоров’я вважається така ягода, як журавлина. Її обов’язково потрібно додавати в раціон для того, щоб помітно покращити пам’ять, а також уникнути в похилому віці розвитку деменції.

Про це повідомляє ScienceDaily.

Фахівці з Великобританії провели дослідження, в ході якого вони встановили, як чашка журавлини здатна вплинути на людей у ​​віці 50-80 років. Дане дослідження провели через те, що останніми роками реєструється все більше випадків старечої деменції.

Сьогодні немає ліків від деменції, тому треба звертати увагу на різні способи, які допоможуть уникнути її розвитку. Упродовж 12 тижнів велося спостереження за добровольцями. Вчені відстежували функції мозку та регулярно вимірювали рівень холестерину в крові. Загалом у дослідженні брало участь 60 осіб. 30 з них щодня вживали журавлинний порошок, у кількості рівній 100 г свіжих ягід. Інша половина змушена була задовольнятися лише ефектом плацебо.

Як вдалося встановити, регулярне вживання журавлини призвело до того, що значно покращилася пам’ять, нормально почали функціонувати нейрони, в мозок почало надходити набагато більше крові. Додатковою перевагою вживання ягоди стало зниження рівня поганого холестерину. Саме він найчастіше стає причиною розвитку атеросклерозу. Позитивні зміни в організмі учасників дослідження стали помітними лише через 12 тижнів з початку вживання журавлини.

У той же час є ситуації, коли журавлину в жодному разі не можна їсти і вона може тільки нашкодити. До них можна віднести наступне:

  • При прийомі медикаментів, які зменшують показник згортання крові. Журавлина ще більше посилюватиме їх вплив.
  • Заборонено їсти ягоду разом із продуктами, що містять багато щавлевої кислоти. Це може призвести до утворення каменів у нирках.
  • За наявності гастриту, виразки, а також інших серйозних патологій як шлунка, так і дванадцятипалої кишки.
  • За наявності індивідуальної нестерпності або алергії.

Журавлина вважається дуже корисною ягодою, але навіть із нею потрібно бути обережними. У разі наявності протипоказань варто підібрати альтернативний метод профілактики деменції.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.