Названо правило, яке допоможе знизити навантаження на очі

Названо правило, яке допоможе знизити навантаження на очі

Як знизити навантаження очі / фото: freepik.com

Як знизити навантаження на очі, розповіли вчені з Астонського університету. Вони рекомендують дотримуватися простого правила “20-20-20”. Виконання простої рекомендації полегшить симптоми, які людина відчуває після тривалої роботи за комп’ютером. Також це буде корисно тим, хто проводить багато часу в гаджетах.

Про це повідомляє Contact Lens and Anterior Eye.

Суть методики “20-20-20” полягає в тому, щоб людина після кожних 20 хвилин, проведених за монітором, відверталась на 20 секунд і дивилась на різні об’єкти, що на відстані не менше ніж 20 фунтів (близько 6 м). Наукових доказів поки що немає, адже ніхто не проводив дослідження.

Проблеми із зором виникають через те, що людина, працюючи за комп’ютером рідше моргає. Це призводить до того, що слизова оболонка ока пересихає: звідси больові відчуття, червоні очі, роздратування, втома. Згодом симптоми переростають в хронічне захворювання, людина може втратити зір.

Однак вчені провели експеримент, в якому взяли участь 29 осіб. У всіх були симптоми зорового напруження при роботі з ПК або ноутбуком. На комп’ютери цих людей встановили спеціальне програмне забезпечення. Воно використовувало вебкамери для відстеження напрямку погляду. Виглядало це наступним чином: людина працювала 20 хвилин, потім на екрані з’являлося нагадування, що необхідно відвернути погляд. Необхідно було дивитися на ціль, яка знаходиться на дистанції 6 м протягом 20 секунд. Після цього можна було знову повертатися до роботи.

Очі людей обстежили до проходження експерименту і після нього. Як виявилося, у більшості з них симптоматика стала проявлятися набагато рідше, у декого вона взагалі зникла. Перевірити, наскільки метод ефективний може кожен охочий на собі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.