Названо основні фактори, що викликають появу онкології

Названо основні фактори, що викликають появу онкології

Онкологія / фото: freepik.com

Вчені продовжують вивчати онкологію в пошуках ефективного лікування. Так, вже сьогодні ми маємо велику кількість медикаментів та способів боротися зі злоякісними пухлинами й агресивними формами раку. Але продовжувати дослідження потрібно тому, що досі люди вмирають від онкології у всьому світі. Не завжди лікування допомагає людині.

Про це повідомляє Cancer.

Вчені з Американського онкологічного товариства нещодавно провели дослідження, щоб виявити фактори ризику. Наукова робота допомогла виявити групи людей, у яких ймовірність захворіти майже 100%.

Велике дослідження тривало протягом 5 років. У ньому взяло участь майже 430 тисяч людей. Всі вони раніше перехворіли на онкологію. Робота вчених полягала в спостереженні за тими, хто у ремісії.

За роки спостережень у 15 тисяч 226 осіб були зафіксовані рецидиви. У них виявили інвазивні види раку. Найвищий ризик захворіти був у курців — про це сказано у звіті про дослідження. Серед чоловіків у групі ризику опинилися ті, хто крім куріння споживав алкоголь. Жінки найчастіше повторно хворіють при:

  • надлишковій вазі;
  • цукровому діабеті 2 типу;
  • перенесеній операції по перев’язці труб.

Також вчені встановили, що ризик захворіти на онкологію різко підвищується у людей старше 50 років.

Любителі темної засмаги теж потрапляють в одну з груп ризику. Рак шкіри є найчастішим видом онкології у світі. Про це не варто забувати.

І звичайно ж важливо знати про спадковість. Те, що схильність до раку закладена на генетичному рівні — теж доведено. Шкідливі звички, ожиріння і хронічні хвороби можуть тільки збільшити ймовірність появі онкології.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.