Названо напрямок, на якому Росія розпочне наступальну операцію

Названо напрямок, на якому Росія розпочне наступальну операцію

Окупант / фото: DW

Масштабний наступ російської армії найближчим часом, ймовірно, відбудеться на Луганщині. До прифронтового регіону протягом кількох місяців Росія перекидає додаткові сили, які можуть бути задіяні для проведення наступу.

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають, що російські сили  спробують провести великий наступ у Луганської області. В цей регіон протягом кількох місяців минулого року Кремль перекидав додаткові сили, які, за оцінкою ISW, можуть підтримати наступальну операцію на Луганщині.

“Повне захоплення Донецької та Луганської областей залишається офіційними військовими цілями Кремля і входить до найдосяжніших (хоча й дуже складних) цілей Росії, враховуючи, що з логістичної точки зору Донецька та Луганська області є територіями, які Росії найлегше захопити”, – йдеться у звіті. 

В той же час, аналітики вважають малоймовірним новий наступ на півдні України – в Херсонській або Запорізькій областях. Серйозною перешкодою для цього маневру буде річка Дніпро, яка поділяє лінію фронту в Херсонській області. 

“Наявність у Росії багатошарових польових укріплень в Херсонській області та проведення обширних мінних робіт у Запорізькій області вказує на те, що ЗС РФ віддають перевагу оборонним операціям в обох областях”, – йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Загалом, аналітики вважають, що Росія у найближчі шість місяців спробує перехопити ініціативу на полі бою для запобігання контрнаступу ЗСУ. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.