Названо мету ракетної атаки Росії по Україні 28 квітня

Названо мету ракетної атаки Росії по Україні 28 квітня

Ракетний удар по Умані / фото: Апостроф

Ракетний обстріл України, що стався ранком 28 квітня є першим масованим ударом з боку Росії від початку весни. Він може свідчити, що країна-терорист змінила підхід до ракетних ударів, порівняно з зимою, оскільки в цей раз атака навряд чи була спрямована проти української енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії.

Розвідка наголошує, що ракетна атака 28 квітня була першим масованим ударом РФ з початку березня і у цій хвилі було випущено менше ракет, ніж взимку. Це може свідчити про те, що цього разу Росія ймовірно не мала на меті спричинити руйнівні наслідки в енергетичній інфраструктурі України. 

“Ці атаки дозволяють припускати зміну підходу у тому, як Росія використовує удари на далекі відстані. У цій хвилі було менше ракет, ніж під час зимових атак, і вона навряд чи була спрямована проти української енергетичної інфраструктури. Є реалістична ймовірність, що РФ намагалася поцілити в українські резервні частини чи військове озброєння, яке нещодавно надійшло до Україні”, – зазначають аналітики розвідки. 

Також вони вважають, що Росія неефективно визначає цілі і віддає більший пріоритет потенційній військовій вигоді, а ніж можливим супутнім втратам, включаючи загибель цивільного населення.

Нагадаємо, під ранок 28 квітня російські війська запустили з Каспійського моря по Україні 23 ракети Х-101/Х-555 та два дрони оперативно-тактичного рівня. Силами українського ППО вдалося збити 21 ракет та дрони. Зафіксовано влучання ракети в багатоповерхівку в Умані, внаслідок чого загинуло щонайменше 23 людини, серед них 6 дітей. У Дніпрі ракета вцілила в приватний будинок – це призвело до загибелі молодої жінки та їх 2-річної доньки. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.