Названо країни, які Путін хоче захопити після України

Названо країни, які Путін хоче захопити після України

Володимир Путін / фото: Слово і Діло

Президент РФ Володимир Путін поставив за мету повернути країну до кордонів імперської Росії. Крім того, йому дуже важливо максимально зміцнити свою військову присутність на Заході. Тому після України можуть постраждати й деякі інші країни. Американський дипломат Роберт Пірсон вважає, що цими державами можуть стати Польща, Естонія, Болгарія, Литва та Латвія, Молдова, Словаччина та Угорщина.

Про це повідомляє The Hill.

Пірсон упевнений, що НАТО має докласти максимальних зусиль для захисту своїх власних країн. Крім того, треба починати думати про безпеку усієї Європи після того, як закінчиться російсько-українська війна. Якщо нічого не робити, то надалі Росія продовжуватиме всіх лякати, а потім взагалі може почати напад не лише на прикордонні країни Альянсу, а й на Молдову.

Якщо Путіну вдасться «вижити» у війні з Україною, то найближчим часом він почне займатися тим, що зміцнюватиме військову присутність Росії якнайдалі на Захід. Насамперед він «поставить навколішки» Мінськ і його війська зможуть перебувати в Білорусі майже завжди, як і сталося із Сирією і Казахстаном. Буде активізовано діяльність безпосередньо у Калінінграді, а також у Прибалтиці. Це стане певною «зброєю» для залякування НАТО, Німеччини та Польщі, а також країн Балтії.

Пірсон зазначив, що саме НАТО має надалі визначити те, якою буде архітектура безпеки всіх країн Європи, коли війна в Україні закінчиться. Також американський дипломат повністю впевнений, що Захід не може лише «грати в обороні». На саміті НАТО, який відбудеться найближчим часом, має бути зроблена заява про те, що економічне та демократичне процвітання Європи є певною мірою запорукою безпеки всіх її держав. Якщо вони будуть залякування або ж загрози як у політичному, так і у військовому плані, це може негативно позначитися на Альянсі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.