Названо ідеальний час сну для людей старших 40 років

Названо ідеальний час сну для людей старших 40 років

Скільки годин потрібно спати на добу / фото: freepik.com

Нове дослідження вчених продемонструвало, що людям похилого або середнього віку необхідно спати 7 годин, щоб їхнє когнітивне здоров’я було в порядку.

Про це повідомляє  McKnights.

Під час дослідження вчені провели аналіз даних 500 тисяч дорослих людей, вік яких коливався в межах від 38 до 73 років. Учасників питали про те, як вони сплять і чи не мають проблем із психічним здоров’ям. Додатково було проведено спеціальне когнітивне тестування, сканування мозку приблизно 30 тисяч учасників та запис генетичних даних.

Експерти розповіли про те, що люди, які спали не 7 годин, а більше чи менше, частіше стикалися з різноманітними когнітивними порушеннями. Вони повільніше обробляли інформацію, мали проблеми із зоровою увагою та пам’яттю, стикалися зі складнощами під час вирішення тих чи інших проблем. Люди, які щоночі спали 7 годин, продемонстрували найкращі когнітивні здібності. Крім того, вони мали досить непогане психічне здоров’я.

Цзяньфен Фен з Університету Фудань у Китаї зазначив, що на сьогоднішній день вчені не можуть з упевненістю заявляти, що кількість сну більша або менша за 7 годин здатна провокувати проблеми когнітивного характеру. Водночас, проведені дослідження демонструють, що це так і є. Потрібно в цій ситуації враховувати ще й те, що люди похилого віку дуже часто стикаються з проблемами зі сном. Виникають вони через вплив певного набору генів, і навіть специфічної структури мозку.

Літнім людям потрібно допомагати налагодити сон, адже від цього залежатиме їхнє психічне здоров’я, благополуччя, а також їх когнітивні здібності. Особливо важливо нормалізувати сон людям, які страждають деменціею або ж різноманітними психічними розладами.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.